Gündem |

Bugünün 'Fuat Avni'si Sözcü yazarı Can Ataklı mı?

Gazeteci Hadi Özışık, Sözcü yazarı Can Ataklı hakkında olay yaratacak bir yazı kaleme aldı. Ataklı hakkında çok ağır ifadeler kullanan Özışık, Ataklı'nın Fuat Avni'nin rolünü üstlendiğini savundu. İşte o yazı...

- Sözcü'nün Fuat Avni'si

Bugüne kadar yapılan bütün seçimlerde, yaptığı tahminlerle yara bere içinde kalan Can Ataklı kalemin namertliğini, Fuat Avni'nin rolünü üstlenerek kullanıyor. "Ankaralı bir haber kaynağı"ndan aldığı bilgilerle, Beştepe'de (o saray diyor) olup biten her şeyi (!) bize aktarıyor.

Belli ki 16 Nisan öncesinde, savunduğu ne varsa yerle bir olmuş. Belli ki, yüzde 51'in çıkmasıyla birlikte bir savaş kaybettiğini düşünüyor. Belli ki, yenilgiyi kabullenecek kadar cesur değil. Belli ki yüzde 1 farkla da olsa, EVET'i hazmedemiyor. Belli ki, yalanlarla dolu yazı arşivinin utancını yaşıyor. Belli ki, büyük bir hezimet içinde.

O yüzden Fuat Avni'ye sığınıyor.

O yüzden Fuat Avni'nin kirli dilini kullanıyor.

Twitter'da yazmıyor Fuat Avni gibi; onun hezeyanlarının bir benzerini gazete kağıdına neşrediyor.

Dil aynı tıpa tıp aynı!

Fuat Avni, "titre" diyordu Erdoğan için...

Can Ataklı ise, "Ankaralı bir haber kaynağı" ile bir olup, içinde debelendiği karanlıkta, Erdoğan'ın dokunulmazlığını kaldırıyor, yargılatıyor, cezalandırıyor, hapse attırıyor.

Yetmiyor, Tayyip Erdoğan'a "güneş yüzü" göstermiyor!

Gözünü kör eden öfkesinden, zihnindeki düşü gerçeğe dönüştürmeye çabalıyor. Fuat Avni'den tek farkı; "asılacaksın" demiyor!

Ne güzel değil mi?

Fuat Avni güzellemelerini tepe tepe kullanmak.

"Ankaralı haber kaynağı"ndan aldığı bilgiler hikaye!

Senaryonun tamamını kendisine ait. Tayyip Erdoğan'ı yazmak için doğru bir argümana ihtiyacı var. Böyle bir doğru cebinde olmayınca, Fuat Avni'den kaptığı kirle üzerimizdeki ışıkları karanlığa çevirecek kendince...

Hadi oradan!

Bu arkadaşı "28 Şubat'ın kahramanı" olduğu için sevmiştik! Bir zamanlar askeri vesayete diklendiği için sevmiştik. Haksızlığa karşı çıktığı için sevmiştik. Demokrat duruşuyla sevmiştik.

Sonra ne olduysa, bakıp da göremeyen, duyup da anlayamayan biri oldu. Hepimizi şaşkına çeviren bir şekilde yönünü kaybetti. Cem Uzan'a sığındı, kinini öfkesini patronuna arka çıkarak kustu. Hal böyle olunca, irtifa kaybetti, elindeki bütün faziletleri bir mum gibi eritti.

Dağılmakla kalmadı, ufaldı!

Çürüdü!

Çürüdüğü için, bugün Fuat Avni'yi oynuyor...

Çürüdüğü için, kurguladığı yalanlarına inanıyor...

Çürüdüğü için, kirli düşüncelerini cilalayıp soframıza koyuyor!...

Çürüdüğü için, gözü dönmüş hırslarıyla ışığımızı karartmaya çalışıyor...

Her seçim döneminden önce çıkacak sonucun tersini yazan, söyleyen bu arkadaş, kendisini hezimete uğratan sonuçlara aldırmayıp, akla ziyan senaryolar çiziyor.

Bu çürümüşlük değil de nedir?

Seçim tahminlerinde doğru duraklara varamıyor...

Her seçim sonrasında çıkan sonuçları görünce yıkıntıya dönüşüyor.

Söylediği sözlerin, yazdığı yazıların içini bu yüzden dolduramıyor...

Bütün bunların sebebi nedir biliyor musunuz?

Ruhuna Tayyip Erdoğan düşmanlığı işlediği için...

Hal böyle olunca; Can kardeşimiz çılgın yok oluşunu ne yazık ki durduramıyor...

Geçmiş olsun!