Spor |

Bright Osayi-Samuel: Süper Lig çok sert, tempo biraz daha az ama daha teknik

Bright Osayi-Samuel: "İlk maçımda girdiği ikili mücadelelerde buranın çok fazla fiziğe dayalı bir lig olduğunu gördüm. Buradaki fiziksel rekabetleri görüyordum. Championship'e göre burası daha fiziksel olarak yüksek. Tempo biraz daha az ama daha teknik. Burada çok fazla tutku söz konusu. Özellikle Galatasaray maçından sonra insanların gerginliği, kızgınlığı buradaki tutkuyu çok daha fazla ortaya çıkardı."

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde İngiltere Championship ekiplerinden Queen's Park Rangers'tan transfer ettiği Bright Osayi-Samuel, basının karşısına geçti. Londra ekibinden 400 bin euroya alınan 23 yaşındaki Nijeryalı sağ açık, "Burada kendimi geliştirme fikri bana cazip geldi. Sportif direktörümüz Emre Belözoğlu'nun bana söyledikleri karar vermemi oldukça kolaylaştırdı. Konuşma şekli oldukça etkiliydi. Ailem ve menajerim de bu fırsatı kullanmam konusunda bana destek oldu" dedi.

Çubuklu formayla 5 maça çıkan Osayi-Samuel, şunları söyledi:

"Genç bir oyuncuyum ve çok fazla geliştirmem gereken noktalarım var. Final kararları, gol atma ve gol şansı yaratma konusunda kendimi daha çok geliştirmeliyim. Hız konusunda, dribling konusunda iyi olduğumu düşünebilirsiniz, ama oyuncu olarak herkes sizden fazlasını bekler. Taraftarlar, sizden gol atmak ve gol pozisyonu yaratmanızı beklerler, bu özelliklerimi geliştirmek istiyorum. Çok çalışıyorum. Kendimi bu noktalarda geliştirmeye çalışıyorum. Bunları geliştirdikten sonra kulüp de kazanım elde edecektir."

GALATASARAY DERBİSİNDE TUTKUYU GÖRDÜM

"İlk maçımda girdiği ikili mücadelelerde buranın çok fazla fiziğe dayalı bir lig olduğunu gördüm. Buradaki fiziksel rekabetleri görüyordum. Championship'e göre burası daha fiziksel olarak yüksek. Tempo biraz daha az ama daha teknik. Burada çok fazla tutku söz konusu. Özellikle Galatasaray maçından sonra insanların gerginliği, kızgınlığı buradaki tutkuyu çok daha fazla ortaya çıkardı."

"Mesut Özil, Real Madrid'de de oynamış bir oyuncu. Onun geldiğini duyduğumda Fenerbahçe gelme konusunda güçlü bir neden oluşturdu. Ondan da çok şey öğreniyorum. Her zaman gelişmeye açık bir oyuncuyum. Kendimi geliştirme adına ondan da bir çok şey öğreniyorum."

"Baskı futbolcu için her zaman var. Futbolcu iseniz bunu her yerde hissedersiniz. Ben bu baskıyı kendime goüven kazandırmak için çalışıyorum. Kendimi bu anlamda taraftarların beklentilerini karşılamak adına göstermek istiyorum. Nasıl bir futbolcu olduğumu saha içinde göstermek istiyorum. Taraftarlardan çok mesaj aldım. Bunlar bende güven oluşturuyor. Çok çılgıncaydı. Fenerbahçe taraftarlarının video'larını da izlemiştim. İngiltere'deki arkadaşlarım da Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünden bana bahsetmişti. 400-500 kişi maça giderken ve ayrılırken oluyor diye şoförüm de söylemişti. Benim amacım taraftarın bu beklentisini karşılamak."

"Genç oyuncu olarak Londra'da oynuyorsanız çok fazla insan tarafından takip edilirsiniz. Manchester City ve Chelsea'den teklif geldiğinde oraya gitmek istersiniz. Ancak o zaman annem ve babamla görüştüğümde Chelsea ve Manchester City'ye gitmek yerine kendimi geliştirmek için Blackpool'a gitme konusunda anlaştık. Orada kendimi geliştirmek istedim. Her zaman doğru kararları vermeye çalışıyorum."

"Kendime koyduğum bir limit yok. Her zaman temel hedefim kendimi hep geliştirmek. Son sezon kariyerimin en iyi sezonuydu. Bu şekilde devam edersem kendimi en üst noktaya çıkaribilirim. Fenerbahçe'de veya başka bir kulüpte, zayıf noktalarımı geliştirirsem, bu konu üstünde çok çalışırsam bir gün dünyanın en iyi kanat oyuncularından biri olabilirim."