Spor |

Brezilya'da gündem Fernando!

Galatasaray-Beşiktaş derbisine 1 gol 1 asistle damga vuran Fernando'nun bu performansı ülkesi Brezilya'da da yankı buldu.

Ülkenin en prestijli gazetesi olan Globo, her hafta belirlediği 'Haftanın en iyi Brezilyalı Futbolcusu' ödülüne bu hafta Galatasaraylı Fernando'yu layık gördü.

Galatasaray'da forma giyen Mariano ve Marcao gibi Brezilyalı yıldızların yanı sıra, Fernando'nun karşılaşma boyunca orta sahada çok etkili olduğu, %80'lik pas yüzdesinin yanına bir gol bir de asist eklediği kaydedildi.

Globo, Fernando'yu haftanın en iyi Brezilyalı oyuncusu olarak gösterdiği haberde, Galatasaray'la ilgili bazı bilgilendirmelerde de bulundu.

Manchester United'ın 1993 yılında Şampiyonlar Ligi için Ali Sami Yen'e geldiğinde 'Cehenneme Hoşgeldiniz' pankartı ve oluşturulan atmosfer, Paulo Maldini'nin ise ''Kimse beni bu stadyumda 25 bin kişi olduğuna inandıramaz'' sözlerine yer verildi.

Brezilyalı okuyuculara bu örneklerle birlikte Türk Telekom Stadyumu'nda iki katı kapasiteyle nasıl bir atmosfer oluşabileceğine dair vurgu yapıldı.