Gündem

Bozguna uğrayınca Putin'e mesaj gönderdi

Ermenistan Başbakanı Paşinyan gibi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayil Harutyunyan'ın gözü, kulağı da Rusya lideri Putin'de. Harutyunyan Putin'e gönderdiği açık mektupta ''Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için elinizden gelen her şeyi yapın. " ifadelerini kullandı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Ermenistan işgal ettiği Dağlık Karabağ’da darbe üzerine darbe yiyor. Bozguna uğrayan Ermenistan’ın Başbakanı Paşinyan’dan sonra Dağlık Karabağ’ın sözde lideri Arayik Harutyunyan da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den yardım istedi.

PUTİN’DEN YARDIM İSTEDİ

Dağlık Karabağ’ın sözde lideri Arayik Harutyunyan’ın açık mektubu yayınlandı. Sözde lider mektubunda ''Sevgili Vladimir Vladimirovich, siz dünyada ve bölgemizde büyük kişisel otoriteye sahip bir kişi ve lidersiniz. Azerbaycan-Karabağ ihtilaf bölgesindeki askeri operasyonları ve siyasi süreçleri durdurmanızı rica ediyorum. Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için, elinizden gelen her şeyi yapın. " ifadelerini kullandı.

Buna karşılık,Putin yaptığı açıklamada, "Azerbaycan muhalefetinin önem duygusu bastırıldı, durum sonsuza dek sürmeyecek" dediği görüldü.

Yorumlar
Günün Videosu
Beyoğlu'nda sokakta yürüyen bir şahıs yanından geçen kişiye 'yan baktın' diyerek tabancayla sokak ortasında kurşun yağdırdı. Ortalığın bir anda savaş alanına dönüştüğü kavgada baldırına kurşun isabet eden kişi yaralandı. İnanılmaz olayın kamera görüntüleri ortaya çıkı. İşte o 'yan baktın' kavgası...