Dünya

Böyle bir hastane faturası görülmedi

ABD'de yanık tedavisi gören ve 19 ameliyat geçiren bir kişiye çıkan hastane faturası dudak uçuklattı. Askeri hastanede tedavi gören Alexis Hernandez için 1.7 milyon dolarlık fatura çıktı. Sigorta şirketi ise tedavi masraflarını ödemeyi reddetti.

Alexis Hernandez Teksas'ta bir askeri hastanede gördüğü yedi aylık tedavinin ardından dudak uçuklatan bir fatura ile karşılaştı.

2019 yılının Ocak ayında Hernandez, tıp okumak için Meksika, Guadalajara'ya gitti. O sırada 23 yaşındaydı.

"Hayatım boyunca bunu gerçekleştirmek için gerçekten çok çalıştım," diyen Harnandez'in hayali tıp okumaktı ancak acı bir kaza yaşadı.

Açtığı sıcak su kazanı ile kaza geçiren Alexis Hernandez Teksas Cerrahi Araştırma Enstitüsü'nde tedavi gördü. Vücudunda yanmayan neredeyse birkaç yer kalan Hernandez 19 ameliyat ve yüzlerce saatlik fizik tedavi geçirdi.

SİGORTA ŞİRKETİ ÖDEMEYİ REDDETTİ

Sigorta şirketinin tıbbi masraflarını ödemeyi reddettiğini öğrenen Hernandez 1.7 milyon dolarlık fatura ile karşılaştı.

Hernandez babasının polis olması sebebiyle sağlanan sağlık sigortası şirketinin tıbbi masraflarını ödemeyi reddettiğini öğrendi.

Babası Jamie Hernandez, şirketin kazanın Meksika'da meydana gelmesinden kaynaklandığını söyleyerek tazminat talebini şimdi ödemeyi reddettiğini söyledi.

Ayrıca Hernandez'in borcu için Hazine Bakanlığı'na mektup gönderildiği ancak herhangi bir yanıt alınmadığı belirtildi.