Yaşam |

Boşanma aşamasındaki eşi döverek öldürmüştü: Avukatlık bürosundaki tartışmanın nedeni belli oldu

Osmaniye'de boşanma aşamasındaki eşi İbrahim Goncagül tarafından dövülerek öldürülen Meltem Goncagül cinayetinde yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Genç kadın ile eşinin avukatlık bürosunda çocuklarının velayeti konusunda tartıştıkları ve sonrasında eşi tarafından dövülerek öldürüldüğü öğrenildi.

Osmaniye'de avukatlık bürosunda boşanma aşamasında olduğu eşi İbrahim Goncagül tarafından dövülen ve götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Meltem Goncagül'ün, eşiyle anlaşmalı boşanma işlemi için avukatlarının yanına gittiği ortaya çıktı. İbrahim Goncagül'ün, çocuklarının velayetini istediği, eşinin de razı olmaması üzerine aralarında tartışma çıktığı ifade edildi.

29 Eylül'de Osmaniye'de Adnan Menderes Bulvarı’ndaki bir iş merkezinde iddiaya göre, Meltem Goncagül (27) ile eşi İbrahim Goncagül (28), anlaşmalı boşanma için evrak düzenlemek üzere avukatlarının bürosuna gitti.

Boşanma protokolü hazırlandığı sırada İbrahim Goncagül, çocuklarının da velayetini istedi, eşi razı olmayınca aralarında tartışma çıktı. İbrahim Goncagül, eşi Meltem Goncagül'ü bürodaki boş bir odaya götürüp, kapısını kilitledikten sonra başını duvara vurarak dövdü, ağzından ve burnundan kan gelince de orada bırakıp kaçtı.

GENÇ KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Meltem Goncagül, ambulansla kaldırıldığı Osmaniye Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Bir gün sonra taburcu edilen Goncagül, 5 Ekim'de evinde fenalaşınca, ailesinin götürdüğü Gaziantep'teki özel hastanedeki tedaviye rağmen kurtarılamadı.

Adli tıpta yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilen Goncagül'ün cenazesi, dün Osmaniye'de toprağa verildi.

VELAYET TARTIŞMASININ SONU CİNAYET OLDU

Olay günü yakalandıktan sonra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan İbrahim Goncagül'ün ise ifadesinde, anlaşmalı boşanmak için avukatlık bürosuna gittiklerini, çocukların velayeti yüzünden aralarında çıkan tartışma sonucu olayın yaşandığını söylediği öğrenildi.