Yaşam

Borç kavgası kanlı bitti! Baba ağır yaralandı, oğlu öldürüldü

Diyarbakır'da bir grup ile Çetin ailesi, borç meselesini konuşmak amacıyla biraraya geldi. Çetin ailesinin evinde buluşan taraflar arasındaki tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Açılan ateş sonucu 20 yaşındaki oğul Abdullah Çetin öldü, 42 yaşındaki babası Necati Çetin ağır yaralandı. Olaydan sonra evden kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Kanlı olay, akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Dicle Mahallesi’nde meydana geldi.

Çetin ailesi ile isimleri öğrenilemeyen kişiler borç meselesini çözmek için evde bir araya geldi. Taraflar arasında kısa sürede çıkan tartışma sonucu Çetin ailesinin evine gelen isimleri öğrenilemeyen kişi ya da kişiler tabancalarını ateşledi.

BABA - OĞUL HASTANEYE KALDIRILDI

Kurşunların isabet ettiği Abdullah ve babası Necati Çetin kanlar içerisinde yere yığıldı. Bağrışmalar üzerine mahalleli durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yaralılara yaptıkları ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne kaldırdı.

ÇOK SAYIDA MERMİ BULUNDU

Polis olay sonrası bölgede inceleme yaparken çok sayıda tabanca mermisi buldu. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından boş ve dolu mermi kovanları toplandı.

OĞUL ÇETİN KURTARILAMADI

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Abdullah Çetin yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, ağır yaralı babası Necati Çetin'in tedavisi sürüyor.

ŞÜPHELİLER KAÇTI

Polis, olayın ardından bölgeden kaçan şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

DHA

Sitene Ekle