Ekonomi

Bombalar patladı, fiyatlar değişti! Altın yönünü yukarı çevirdi...

Afganistan'da yaşanan bombalı saldırılar ve ABD askerlerinin saldırılarda hayatını kaybetmesi üzerine altın fiyatlarında yön yukarı döndü. Altına olan talebin artmasıyla birlikte ons altın 1800 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıktı. İşte altın fiyatlarında son durum...

Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole'de yapacağı konuşmada faiz artırımı sinyali ve tahvil alımlarını azaltma mesajı vermesi bekleniyor. Bu beklentilerin gölgesinde ons altın 1800 dolar psikolojik direncinin üzerine çıktı. Powell TSİ 17:00'da konuşma yapması bekleniyor.

Ons altın gün içinde en düşük 1791 dolar, en yüksek 1802 dolar seviyesini gördü. Saat 08:43 itibariyle 1801 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GRAM ALTIN DA GÜÇ KAZANDI

Gram altın fiyatları da güç kazanmaya başladı. Dolar kurunun iç piyasada bir miktar düşüş göstermesine rağmen gram altın yüzde 1'e yakın primle seyrediyor. Saat 08:43 itibariyle gram altın 486 liradan alıcı buluyor.

Gram altın gün içinde en düşük 482.5 lira, en yüksek 486.2 lira seviyesini gördü.

GERİLEME GÖRÜLEBİLİR

Powell'ın vereceği mesajlara yönelik olarak varlık alımlarının azaltılması gündeme gelirse ons altında ilk etapta 1759 dolar seviyesine geri çekilme yaşanabileceğini uzmanlar belirtiyor.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Son günlerde hep düşüş eğilimi sergileyen gram altın fiyatları, 27 Ağustos Cuma sabahına yükselişle başladı. Gram altın 484,68 TL'den işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

788,00 TL'den alınan çeyrek altın ise 801,00 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Diğer muadillerine paralel bir şekilde hareket eden yarım altın ise bin 577,00 TL'den alınırken, bin 603,00 TL'den satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

3 bin 140,00 TL alış fiyatı olan cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 3 bin 191,00 TL...

 

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.