Gündem |

"Bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür"

Bakan Akar, Esed rejiminin Türkiye'nin toprak bütünlüğüyle ilgili skandal açıklamalarına, "Hatay'la alakalı pervasız açıklamalar duyuyoruz, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, ancak bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür." sözleriyle tepki gösterdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu

Ziyaretin Suriye'de Beşar Esad rejiminin sözde halk meclisinin Hatay'ı ve Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alan açıklamalarının ardından gerçekleşmesi dikkat çekmişti.

"KOMA HALİNDEKİ BİRİNİN SAYIKLAMASINDAN FARKI YOK"

Bakan Akar Esad rejiminin Türkiye'nin toprak bütünlüğüyle ilgili açıklamaları için de, "Hatay'la alakalı pervasız açıklamalar duyuyoruz, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, ancak bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür." ifadelerini kullandı.