Gündem

Bitlis'te sokağa çıkma yasağı

Bitlis'te merkeze bağlı 9 köy ve mezrada ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, bölgede bölücü terör örgütü unsurlarının tespit edildiği ve halkın can güvenliği için bu kararın alındığı belirtildi.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı 9 köy ve bağlı mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Terör örgütü mensuplarının sığınak ve barınak tesis ettiklerinin belirlendiğini açıklayan valilik, bahse konu bölgelerdeki halkın can ve mal güvenliği için bu kararın alındığını belirtti.

Yasağın ikinci bir emre kadar süreceğinin vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"İl merkezi sınırlarındaki Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 02.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

 AA