Yaşam |

Safiye Gökçe milyonlarla kayıplara karıştı!

Aydın'da 20 kişi, Safiye Gökçe Y.’nin, kripto para borsasında 'Bitcoin' alıp kendilerine para kazandırma vaadiyle dolandırıldığını öne sürerek suç duyurusu yaptı. Milyonlarca lira ile kayıplara karıştığı ileri sürülen Safiye Gökçe Y.'nin emniyeti telefonla arayıp kimseyi dolandırmadığını paraları ödeyeceğini söylediği belirtildi.

Adana'dan 2 yıl önce Aydın'a gelen evli ve 1 çocuk annesi Safiye Gökçe Y., iddiaya göre kendisini ekonomist- broker olarak tanıttığı kişilerin güvenini kazanarak kripto para borsasında 'Bitcoin' alıp onlara para kazandıracağı vaadinde bulundu.

Safiye Gökçe Y., müşterilerine ilk olarak aldığı kripto paradan belli miktarlarda kar payı da dağıttı.

Aralarında doktor, polis, adliye çalışanları ve akademisyen gibi çeşitli meslek gruplarından insanların bulunduğu 20 kişiden bu vaadle para topladı.

Safiye Gökçe Y., daha sonra topladığı yaklaşık 5 milyon lirayla kayıplara karıştı.

Bunun üzerine 20 kişi, avukat aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Safiye Gökçe Y.'nin Afyonkarahisar ve Denizli'de de aynı yöntemle vatandaşları dolandırdığı, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik suçlarından kaydının bulunduğu belirtildi.

Polis tarafından aranan Safiye Gökçe Y.'nin ise emniyeti telefonla arayıp, kimseyi dolandırmadığını, topladığı parayla Bitcoin aldığını ve bu kişilere ödeme yapacağını söylediği öğrenildi.