Yaşam

Bisikleti önce çaldı, sonra geri getirdi

Mersin'de bir kişi evin bahçesinden bisiklet çaldı. Şüpheli bir gün sonra çaldığı bisikleti evin önüne bırakıp kaçtı. İlginç hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kişi evin bahçesinden çaldığı bisikleti geri getirerek bıraktı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginç olay, ilçeye bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. Hakan Humus'a ait eve sabaha doğru gelen hırsız, bahçedeki bisikleti çaldı.

Evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; hırsızlık şüphelisinin önce evin giriş kapısını kontrol ettiği, daha sonra kapalı olan bahçe kapısının yan tarafında bulunan duvardan atlayarak eve girdiği tespit edildi.

Bir süre gezindikten sonra bahçede duran bisikleti parmak izi çıkmaması için bir giysi ile omzuna yükleyerek çalan kişi bisiklete binerek gözden kayboldu. Polise şikayette bulunan aileye sevindirici haber ise bir gün sonra geldi.

Şüpheli, çaldığı bisikleti kimse görmeden evin sokağına bırakarak gözden kayboldu. Polis, gelişi de yine evin güvenlik kamerasına takılan şüpheliyi arıyor.

İHA

Sitene Ekle