Dünya

Birleşik Arap Emirlikleri'nden büyük tahrik

Doğu Akdeniz'de sular iyice ısınıyor. Türkiye'nin sismik gemiler ile Akdeniz'de gaz aramaya devam etmesinden rahatsız olan Yunanistan ve destekçi Avrupa ülkelerinin kışkırtıcı adımlarına Birleşik Arap Emirliği de katıldı. Abu Dabi yönetimine ait savaş uçakları tatbikat bahanesiyle Girit Adası'na konuşlandı.

Türkiye'nin burnunun dibindeki Rodos Adası'na, Birleşik Arap Emirliği'ne (BAE) ait F-16 blok 60 tipi savaş uçakları konuşlandı. Suda Üssü'nde konuşlanan uçakların görüntüleri sosyal medyada yayınlandı.

BAE NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Daha önce Yunanistan Savunma Bakanı Konstantinos Floros'un BAE'li mevkidaşı Korgeneral Hamad Mohammed Thani Al Rumaithi ile geçtiğimiz perşembe günü görüşmüş, Türkiye'ye karşı ortak tatbikat düzenleme konusunda mutabık kalınmıştı.

Türkiye'nin bu tatbikatlarla ilgili tutumunu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar net bir şekilde göstermiş, 'Gerektiği anda gereken yapılır' mesajını vermişti.

 

Yorumlar
Günün Videosu
ABD'de yeni bir 11 Eylül saldırısı görüntülerini andıran korkunç olayın yankıları sürerken 12 katlı binanın bir anda yıkılış anı kameralara anbean kaydedildi. Dün sabah Florida eyaletinin Miami şehrinde meydana gelen faciada 99 kişiyi arama çalışmaları devam ederken enkaz altından kurtarılmayı bekleyen apartman sakinlerinin acılı bekleyişi de yürekleri burktu.