Popüler Haberler

Bir Zamanlar Kıbrıs bugün var mı? 13 Mayıs Bir Zamanlar Kıbrıs bu hafta neden yok?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs’tan hayranları üzen bir haber geldi. Bayram haftasında dizinin çekimlerine bir hafta ara verilince Bir Zamanlar Kıbrıs bugün var mı sorusu gündeme geldi. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs 7. bölüm bu hafta neden yok?

TRT 1 ekranlarında Perşembe akşamları yayınlanan ve ilk bölümünden bu yana ilgiyle takip edilen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi hakkında bir son dakika açıklaması geldi. Bayram haftası nedeniyle çekimlerin bir hafta ertelenmesi diziyi yakından takip edenleri oldukça üzdü. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs 7. bölüm ne zaman yayınlanacak?

BİR ZAMANLAR KIBRIS BU HAFTA NEDEN YOK?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs 7. bölümü normal şartlarda 13 Mayıs Perşembe akşamında izleyenleri ile buluşacaktı. Ancak bayram haftası olması nedeniyle alınan karar doğrultusunda 13 Mayıs akşamında Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin 7. bölümünün yayınlanmayacağı açıklandı.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin 7. yeni bölümü gelecek hafta 20 Mayıs Perşembe akşamında saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

BİR ZAMANLAR KIBRIS SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Saldırılar ve zulümlerden kaçan, köylerinden göçe zorlanan Kıbrıs Türkü Lefkoşa’ya ulaşmaya başlamıştır. Şimdi erzak ve yatacak yer kıtlığı en büyük sıkıntıdır. Binlerce acılı insan Lefkoşa sokaklarında açlıkla, soğukla ve barınak sorunuyla mücadele halindedir.

Rauf Denktaş ve Ankaralı, Makaryos’un gasp ettiği yiyecek stoğunu ele geçirmek için riskli bir plan kurar. Kemal ve Derviş ise Bereli’ye suikast düzenleyenin Samson olduğunu öğrenir. Samson, Türk tarafında sıkışıp kalmıştır. Kemal, elindeki telsizle Samson ile bağlantı kurar. Şimdi Kemal-Samson arasında Kemal’in yönettiği bir kedi-fare oyunu başlar.

KGB, Ankara’da Ayşe üzerinden Bereli’nin kimliğini deşifre edince Sovyetler ile İstihbarat arasında bir savaş başlar. Ankara sokaklarında silah sesleri konuşulur. İnci ise Samson’un yokluğunu fırsat bilip kaçar. Şimdi ane-kızı, Rum sokaklarında EOKA ile gergin bir takip ve kaçma kovalamaca beklemektedir.

Yorumlar