Koronavirüs |

"Bir dakika bile evinizin dışında geçirmeyin"

Koronavirüs hasta sayılarında artış yaşayan Gaziantep'te Vali Davut Gül vatandaşları son dakika açıklaması ile uyardı. Vali Gül, kentte yeni tip koronavirüs vakalarının arttığına dikkati çekerek, "Zorunlu durumlar hariç 'Bir dakika' bile evinizin dışında geçirmeyin." ifadesini kullandı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışa ilişkin sosyal medyadan uyarılarda bulundu.

"Zorunlu durumlar hariç 'Bir dakika' bile evinizin dışında geçirmeyin." diyen Vali Gül, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı paylaşımda, şehirdeki koronavirüs vaka sayılarının katlanarak arttığını söyledi.

Vali Gül, paylaşımında şunları söyledi:

"Kalabalık ortamlar, ev gezmeleri, maskesiz, mesafesiz ticari ilişkilerle, temizlik kurallarına uymamak bu durumu daha da arttırıyor. Zorunlu durumlar hariç 'Bir dakika' bile evinizin dışında geçirmeyin. Akraba ve arkadaşlarınızın evine gitmeyin." 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.