Spor

Bir ara tekvandoyu bırakmayı düşünen Hakan Reçber, artık olimpiyat madalyalı bir sporcu

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya kazanan milli tekvandocu Ankara'da sevgi gösterileriyle karşılandı. 21 yaşındaki sporcu, "Gençlere bu sporu tavsiye ediyorum. Hem disiplin olarak hem de sosyal hayata çok katkısı var. Pes etmedikleri sürece kesinlikle başarılı olurlar" dedi.

Tokyo 2020'de bronz madalya kazanan milli tekvandocu Hakan Reçber, yurda döndü. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda sevenleri tarafından karşılanan son Avrupa şampiyonu Reçber, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bosna Hersekli rakibi Nedzad Husic'i mağlup ederek ilk kez katıldığı olimpiyatlarda bronz madalya kazanan 21 yaşındaki sporcu "Ekranların başında beni izleyenlerin olduğunu bilmek bana güç verdi. Elimden geleni yaptım ve bronz madalyayı kazandım. İnşallah daha iyilerini de yapacağım. Maça kadar çeşitli heyecanlar ve duygular oluyor ama maça çıkınca unutuyorum hepsini. Burada da aynısı oldu. Turnuvanın büyüklüğü önemli olmuyor. Gençlere bu sporu tavsiye ediyorum. Hem disiplin olarak hem de sosyal hayata çok katkısı var. Pes etmedikleri sürece kesinlikle başarılı olurlar" dedi.

 

PES ETMEDİ, BAŞARDI

Oğlunun geçirdiği rahatsızlığın ardından ailecek zor bir dönem yaşadıklarını, sonrasında ise olimpiyat derecesi geldiği için mutlu olduklarını belirten Baba Aydoğan Reçber, “Tarif edilmez duygular içerisindeyiz. Oğlumuz olimpiyattan bronz madalya getirerek ülkemizi bizleri onurlandırdı. Çok mutlu olduk. Daha önce çok sıkıntılı dönemler geçirdik. O dönemlerin ardından böyle bir madalya gelmesi bizi bir kere daha mutlu etti. Hakan’ın pes etmemesi her şeye rağmen mücadele etmesi ülkemize bu madalyayı nasip etti. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Anne Özlem Reçber ise şunları söyledi: "Bir anne olarak çok mutlu ve gururluyum. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Çok çalıştık, çok emek harcadık. Hakan gerçekten çok zor süreçlerden geçerek buralara geldi. Yılmadık pes etmedik. İnşallah bir dahaki olimpiyatlara Hakan’ın altın madalya sözü var. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum."