Yaşam

Binlerce vatandaş balkondan 'Memleketim' dedi! Tüm ilçede aynı anda...

İçişleri Bakanlığı'nca alınan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde bulunan Antalyalılar, belediye başkanının çağrısıyla balkonlara çıkıp "Memleketim" şarkısını söyledi. O anlar izleyenleri hem gururlandırdı hem de duygulandırdı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in sosyal medya hesabından yaptığı çağrı ilçede vatandaşları balkonlara döktü.

Dün gece saat 21.30'da balkonlarına çıkan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla ilçedeki tüm hoparlörlerden aynı anda çalmaya başlayan "Memleketim" şarkısına eşlik etti.

Başkan Sözen'in "İçinde bulunduğumuz böylesine hassas bir dönemde toplumsal birlikteliğimizi güçlü tutmak amacıyla bu akşam saat 21.30’da belediyemizin merkezi sistem hoparlörlerinden çalacağımız 'Memleketim' şarkısına halkımızın balkonlara çıkmak suretiyle eşlik edelim" çağrısına uyan vatandaşlar hep bir ağızdan şarkıya eşlik ettiler.

Bu akşam da ilçede hoparlörlerden "Memleketim" şarkısının çalınacağı öğrenildi.

Yorumlar
Günün Videosu
İstanbul Havalimanı'nda turist yolcuları almak için gelen turizm firmasının VIP aracı henüz bilinmeyen bir nedenle yandı. Alev topuna dönen araç itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile söndürüldü. Patlamaların yaşandığı o korkunç an ise kameralara saniye saniye kaydedildi.