Yaşam

Bingöl'de kıskanç eş dehşeti! Foseptik cinayeti aydınlatıldı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde geçtiğimiz günlerde erkek cesedi bulunmuştu. Yapılan araştırmalar sonucu cesedin kendisinden 26 gündür haber alınamayan Yılmaz Bigeç adlı vatandaşa ait olduğu ortaya çıktı. Bigeç'in cesedinin parçalanmış halde evinin foseptik çukurundan çıkmasının ardından ise jandarmanın yaptığı soruşturmada katil karısı çıktı. Adliyeye sevk edilen ve tutuklanan Reyhan Bigeç, kocasını 10 parçaya böldükten sonra foseptiğe attığını itiraf etti.

26 gündür haber alınamayan 2 çocuk babası 40 yaşındaki Yılmaz Bigeç’in babası Fikri Bigeç, bahçeden kötü kokular gelmesi üzerine üzerine tuvaletin arka kısmında bulunan foseptik çukurunun tahtasını kaldırdı. Tahtayı kaldırdığında çukurdaki giderde ayak ve ceset parçaları gören baba, durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

CESET PARÇALARININ YILMAZ BİGEÇ'E AİT OLDUĞU BELİRLENDİ

Bölgeye İlçe Jandarma Kotumanlığından çok sayıda ekip ve Jandarma Suç Araştırma Timi gönderildi. Ceset parçaları foseptikten çıkarılarak otopsi için Karlıova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan olay yeri inceleme sonrasında cesedin kayıp olarak aranan Yılmaz Bigeç'e ait olduğu belirlendi. Jandarma ekipleri, şüpheli olarak Yılmaz Bigeç'in eşi Reyhan Bigeç'i (31) gözaltına aldı.


KISKANIP UYKUSUNDA TAŞLA ÖLDÜRMÜŞ

Cesedin bulunmasının hemen ardından kısa bir araştırma yapan jandarma ekipleri cinayet şüphelisi olarak Yılmaz B.'nin eşi Reyhan B.'yi gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığında ifadesi alınan zanlı kadın, bugün güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Savcıda ifade veren ardından mahkemeye çıkartılan şüpheli kadın, kocasını planlayarak kasten öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

10 PARÇAYA BÖLDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Şüpheli kadının, olay günü öğle saatlerinde çocuklar evde yokken kıskandığı için kocası uyurken kafasını taşla ezerek öldürdüğünü, cesedi de yok etmek için 10 parçaya bölüp evlerinin dışında bulunan tuvaletin foseptik çukuruna attığını itiraf ettiği öğrenildi.

Öte yandan katil kadının köyde çevresindekilere kocasının "Bugün ben çök kötü bir şey işledim, beni öldürebilirler" diyerek o gün salonda uyuduğunu ve sabahında evde olmadığını anlattığı, daha sonra da, "Bana yurt dışına gideceğim demişti, yurt dışına gitti, yakında haberi gelir" dediğini söylediği alınan bilgiler arasında yer aldı.

Cinayete kurban giden kocanın cenazesinin köyünde toprağa verildiği bildirildi.

(İHA)

 

 

 

Günün Videosu
Artvin'de ailesi ile birlikte gezmeye çıkan 71 yaşındaki Pumpul Karademir dengesini kaybederek 70 metrelik uçuruma düşüp hayatını kaybetti. O korkunç anlar, bu sırada cep telefonu kamerasıyla kayıt yapan damadı Kadir Şahiner tarafından saniye saniye görüntülendi. Olaya tanıklık eden Karademir’in eşi, kızı, damadı ve torunu büyük şok yaşadı.