Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti!

Ankara'da yaşayan Teyfik T. isimli kişinin 'Devlet görevlisiyim' diyerek çok sayıda kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Teyfik T.'nin 06 TC plakalı siyah aracıyla kamu kurumlarının önünde selfie çekip "Önemli görüşmeler gerçekleştirdik" notuyla paylaşıp vatandaşların güvenini kazandığı öğrenildi.

Ankara'da ikamet eden Teyfik T. adlı kişi hakkında savcılığa yapılan suç duyurusu, ilginç bir dolandırıcılık hikâyesini ortaya çıkardı.

'CUMHURBAŞKANLIĞI ÇALIŞANIYIM' DEDİ: 15 BİN LİRA DOLANDIRDI

Genel seçimlerde milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Asena A., yaptığı suç duyurusunda iş vaadiyle 15 bin lira dolandırıldığını, Teyfik T. adlı şahsın kendisini Cumhurbaşkanlığı çalışanı olarak tanıttığını ifade ederek şikâyetçi oldu.

Asena A. ifadesinde Teyfik T. ile TBMM'de tanıştığını ifade ederken, şahsı daha sonra bir kafede görüp, parasını istediğinde ise Teyfik T.'nin kendisine "Git istediğin yere şikâyet et" dediğini söyledi.

Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti!

'İÇİŞLERİ BAKANI YARDIMCISIYIM' DEDİ 102 BİN DOLAR DOLANDIRDI

Teyfik T. ile ilgili savcılığa yapılan bir başka suç duyurusunda ise mağdur, bir müteahhit oldu. Müteahhit Barış O., Teyfik T.'nin kendisini İçişleri Bakanı'nın danışmanı gibi tanıtarak, Kuveyt'te iş ayarlayacağı vaadiyle toplamda 102 bin lira dolandırdığını iddia etti.

"BİR DİZİ ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİK"

Teyfik T.'nin, mağdurlara gönderdiği ya da sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ise adeta iddiaları doğrular nitelikte. Kamu kurum ve kuruluşlarında 06 TC plakalı aracıyla ya da çeşitli bürokrat, siyasetçi ve devlet adamıyla çektirdiği fotoğraflarıyla dikkat çeken Teyfik T.'nin, bu fotoğraflardan birini "Bir dizi önemli görüşmeler gerçekleştirdik" diyerek sosyal medya hesabından paylaştığı görülüyor.

Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti! - Resim : 2

DÜZMECE FATURA DA KESMİŞ

Teyfik T.'nin ayrıca; özel oto refakati gerektiren bir hastalığı olmamasına rağmen "Refakatli olarak özel otoyla sevki uygundur" şeklinde sevkler alarak Osmaniye'den veya farklı yerlerden Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gittiği, bu sevklerle her defasında özel taksi ile Ankara'ya gidip geldiği ve kestirdiği faturaları Düziçi Devlet Hastanesi'nde çalışan eşi aracılığıyla devletten tahsil ettiği de belirlendi. 27 defa özel taksi faturası düzenleyen şüphelinin aslında kendi aracını kullandığı, düzmece fatura kestirdiği tespit edildi.

Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti! - Resim : 3

RESMİ KURUMLARDA SELFIE ÇEKİP DIŞARI ÇIKMIŞ

TEYFİK T., iddiaya göre gözüne kestirdiği resmi kurumlara girmek için yine devletin adını kullanıyor. "Cumhurbaşkanlığı'nda çalışıyorum", "Bakan Soylu'nun danışmanıyım" diyerek resmi kurumlardan telefonla randevu alan Teyfik T. kuruma gittiğinde ziyaret gerçekleştirmeden içeriden "Selfie" çekip dışarı çıkıyor. Bu fotoğrafları sosyal medyadan paylaşarak güven kazanmak için kullanıyor.

Teyfik T.'nin, bu ziyaretleri daha rahat gerçekleştirmek için sahte ziyaretçi kartları da kullandığı iddia ediliyor

Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti! - Resim : 4

Binbir surat Teyfik: 'Devlet görevlisiyim' diyerek vatandaşları dolandırdı! Sosyal medya paylaşımları 'pes' dedirtti! ile ilgili etiketler Belediye devlet Dolandırıcı teyfik binbir surat