Gündem

Bill Gates'ten Şok İddia! Aşıdan Sonra Bunu Yapmayı Amaçlıyor! Hedef Ne

Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates önemli ve çok bir iddiada bulundu. Bill Gates yapmış olduğu ilginç iddiada iklim değişikliği konusuyla mücadele edilmesi için nükleer santral tesislerinin şart olduğunu ifade ediyor.

Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates önemli ve çok bir iddiada bulundu. Bill Gates yapmış olduğu ilginç iddiada iklim değişikliği konusuyla mücadele edilmesi için nükleer santral tesislerinin şart olduğunu ifade ediyor. 

Bill Gates, söz konusu iklim değişikliğiyle mücadele edebilmek için daha fazla sayıda nükleer santral kurulması gerektiği görüşünü savunuyor. Fakat ünlü bilim adamları ve uzman bilimciler, bu fikre hiç sıcak bakmıyor. Bill Gates tarafından ortaya atılan bu konu bilim adamları tarafından uygun bulunmuyor.

Nükleer Reaktör Kurulması Planlanıyor

 

Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates'in 2006 yılında kurduğu TerraPower ve iş adamı Warren Buffett'nin PacifiCorp ismi ile bilinen firması, ortak olarak nükleer reaktör inşa projesi planını geçtiğimiz hafta başında duyurmuştu.

Son zamanlarda ise nükleer enerji projesi üzerinde yoğunlaşan Bill Gates, iklim değişikliği konusunda mücadele edilebilmesi için daha çok sayıda nükleer santral inşa edilmesi gerektiğini iddia ediyor.

İki Farklı Konu Çarpışıyor

 

Bill Gates'in ortaya attığı iki konu arasında çarpışma yaşanıyor. Bilim adamları Gates’in bu fikrine asla sıcak bakmıyor. Kullanım dışında olan reaktör sistemlerinin sayı bazında fazla olması uzman bilimcilerin endişe yaşamasına yol açıyor. ABD'deki Nükleer Enerji Enstitüsü'nün düzenlemiş olduğu etkinliğe katılan ve kısa bir konuşma yapan Bill Gates, günümüzde nükleer enerji konusu büyük bir yol ayrımı yaşıyor.

Kullanım dışı olan reaktör düzenekleri yapım aşamasında olan sayı bazından çok daha fazla sayıya sahip diyor. Bu konu içinse daha fazla miktarda nükleer güç elde edilmesi gerekiyor. Bu krizin gerçek anlamda çözülebilmesi için atak yapılması gerekiyor. Bu bakımdan güvenli olan reaktörlerin resetlenerek yeniden çalışır hale getirilmesi konusunda hamle yapılmasının şart olduğunu dile getiriyor. 

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.