Koronavirüs |

'İnsanlara çip mi takacaksınız?'

Koronavirüs salgını süresince hakkında çeşitli komplo teorileri ortaya atılan ve insanlara çip takacağı söylenilen Bill Gates, bu söylentilere yanıt verdi. Gates, duyduğu teorilere karşı şaşkınlığını gizleyemediğini söyledi

Microsoft'un kurucusu olan ve 132 milyarlık varlığıyla dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates ile ilgili ortaya atılan komplo teorilerinin ardı arkası kesilmedi.

SESSİZLİĞİNİ HEP KORUDU

Koronavirüsün başladığı ilk günlerden beri, salgının çıkış noktası ve salgınla mücadele eden isimlerin amaçları ile ilgili komplo teorilerinin bir numaralı aktörü olan Gates, konuyla ilgili sessizliğini hep korudu.

İNSANLARA ÇİP YERLEŞTİRECEĞİ İDDİA EDİLDİ

Koronavirüsün, ABD'nin önde gelen bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci ve Gates tarafından yaratıldığı bu iddialar arasında yer alırken, iki ismin hastalıktan maddi çıkar sağlamak istediği ve insanları kontrol etmek için vücutlarına çip yerleştirildiği de söylentiler arasında.

SALGININ YARATTIĞI KORKUYA BAĞLADI

Gates Reuters'a açıklamada, kendisi ve Fauci ile ilgili sosyal medyada dolaşan ve milyonlara ulaşan "çılgın komplo teorilerinin" büyük olası salgının yarattığı ortamlar ve sosyal medyanın hayatımızdaki rolünün artması nedeniyle yayıldığını düşündüğünü söyledi.

"YAKIN ZAMANDA BİTECEĞİNİ UMUYORUM"

Gates "Bu teorilerde benim ve Dr. Fauci'nin adının geçeceğini kimse tahmin edemezdi. Bundan dolayı şaşkınlık duyuyorum ve yakın zamanda biteceğini umuyorum" dedi.

MÜCADELE İÇİN KAYNAK SAĞLADI

2014 yılında Microsoft'un yönetim kurulu başkanlığı pozisyonundan ayrılan Gates , Bill ve Melinda Gates Vakfı üzerinden koronavirüs ile küresel anlamda mücadele edilebilmesi için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak sağlamıştı.

"İNSANLAR BUNA GERÇEKTEN İNANIYOR MU?"

Gates " Bu konuda araştırma yapmalı ve davranışlarına nasıl etki devini ve yapmak neler yapabileceğimizi anlamalıyız." dedi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.