Biden koltuğa oturmadan tehditler başladı

Resmi olmayan sonuçlara göre ABD'nin yeni başkanı seçilen Joe Biden, henüz Donald Trump'tan koltuğu devralmadı ama danışmanı aracılığı ile Türkiye'ye yönelik tehditlerine başladı. Türkiye'yi köşeye sıkıştırma arayışında olmadıklarını söyleyen Biden'ın diplomasi danışmanı Michael Carpenter, "Türkiye'nin şu an izlediği politika devam ederse bunun Erdoğan hükümetine negatif sonuçları olacaktır." sözleri ile aba altından sopa gösterdi.

ABD'de başkanlar değişse de değişmeyen tek şey Türkiye'ye yönelik düşmanca olan tavır.

Joe Biden başkanlığı döneminde AB ile ABD arasındaki ilişkilerin nasıl olacağının değerlendirildiği video konferansa katılan Michael Carpenter, "Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak ya da yaptırımlar yoluyla ekonomisini çökertmek arayışında olmadıklarını" ifade etti.

Biden koltuğa oturmadan tehditler başladı

TÜRKİYE'YE S-400 TEHDİDİ

Ancak aynı Carpenter, ABD ile Türkiye'inin önünde en acil şekilde çözülmesi gereken konuların bulunduğunu belirttikten sonra, "S-400 meselesinde olduğu gibi çıkış yolları aranmalı. Türkiye'nin şu an izlediği politika devam ederse bunun Erdoğan hükümetine negatif sonuçları olacaktır." sözleri ile Ankara'yı tehdit etti. 

Biden koltuğa oturmadan tehditler başladı ile ilgili etiketler ABD Türkiye S-400 Erdoğan Joe Biden Michael Carpenter