Dünya |

Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Karine Jean-Pierre'nin Soros bağlantısı ortaya çıktı!

ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray Sözcülüğü görevinden alınan Jen Psaki’nin yerine, Karine Jean-Pierre’yi atadı. LGBT üyesi olduğu bilinen Jean-Pierre’nin, Soros’un fonladığı sivil toplum kuruluşunda basın sözcülüğü yaptığı ortaya çıktı.

Amerikan medyasının gündeminde, Beyaz Saray’daki sürpriz değişiklik var.

ABD Başkanı Joe Biden, ani bir kararla, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin yerine, 13 Mayıs’tan itibaren göreve başlamak üzere Karine Jean-Pierre’yi atadı.

Jen Psaki’nin, görevi “sırdaşı” ve “dostu” Karine Jean-Pierre’ye devredeceğini açıklarken, “sevinç gözyaşlarını” tutamadığı bildirildi.

'BİLGİ SIZDIRMA' SEBEBİYLE GÖREVDEN ALINDI

ABD basını, Jen Psaki’nin görevden alınma sebebinin “bilgi sızdırma” ve “kendisine yeni bir iş bulma” olduğunu öne sürdü.

Eski CNN çalışanı olan Jen Psaki’nin, Beyaz Saray Sözcülüğü görevi boyunca, Amerikan medya devi MSNBC’ye bilgi sızdırdığı ve henüz istifa etmeden iş görüşmesi gerçekleştirdiği iddia edildi.

Jen Psaki, MSNBC’de göreve başlayıp başlamayacağı konusundaki soruları yanıtsız bıraktı.

SOROS TARAFINDAN FONLANAN KURULUŞTA ÇALIŞIYOR

Haiti göçmeni siyahi bir ailenin çocuğu olan ve LGBT bireyi olmasıyla tanınan Karine Jean-Pierre, Beyaz Saray’ın yeni sözcüsü oldu.

Karine Jean-Pierre’nin 2016-2019 arasında, George Soros ve oğlu Jonathan Soros tarafından fonlanan “MoveOn” adlı, siyasi amaçlar güden sivil toplum kuruluşunda çalıştığı ortaya çıktı.

MoveOn, 2016'da Demokrat Parti’den başkan adayı olan Hillary Clinton’ı destekledi.

MoveOn’un desteklediği Başkan Adayı Hillary Clinton'ın seçim kampanyası, ABD’nin neoliberal sermayesi tarafından finanse edildi.

MoveOn, “Donald Trump’ın seçimi kaybetmesi” amacıyla, 20 milyon dolar bağış topladı.

SEKS SKANDALLI KONGRE ÜYESİNİN BASIN SEKRETERİYDİ

Karine Jean-Pierre ayrıca adı seks skandalları ile anılan ve hakkında cinsel tacizden 21 ay hapis cezası verilen eski New York Kongre Üyesi Anthony Weiner’ın basın sekreteri olarak çalıştı.

Anthony Weiner, Hillary Clinton’a çok yakın bir isim olarak biliniyor.