Spor |

Beşiktaş'ta tarihi transfer için geri sayım!

Beşiktaş yönetimi bir yandan prensipte anlaştığı Pepe ile aradaki son pürüzleri gidermeye çaba sarfederken, diğer taraftan bu transfere kaynak yaratmaya çalışıyor.

Beşiktaş yönetimi bir yandan prensipte anlaştığı Pepe ile aradaki son pürüzleri gidermeye çaba sarfederken, diğer taraftan bu transfere kaynak yaratmaya çalışıyor. Inter, Paris Saint Germain ve bir Çin kulübünden daha cazip teklifler almasına rağmen, 'Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olması ve sürekli ilk 11'de oynama' gibi faktörlerden dolayı siyah beyazlılara prensipte 'evet' diyen Portekizli futbolcu, yıllık 4.5 milyon euro garanti para talep etti.

pepe6

OYNAMAYANLARA YOL GÖRÜNDÜ

Ayrıca başarı primi de isteyen Pepe'nin yıllık maliyeti böylelikle 5 milyon Euro'yu aşacak. Transferde UEFA'nın getirdiği Finansal Fair Play (FFP) kurallarına uygun hareket etmek zorunda olan Beşiktaş Yönetim Kurulu bu parayı kadroda yapacağı operasyonla temin edecek.

Beşiktaş yeni sezonda en az 5-6 futbolcuyu kadrodan göndererek ya da başka takımlara kiralayarak maaş külfetinden kurtulmak istiyor.

KİRALIKTA STOPER BOLLUĞU

Beşiktaş'ta siyah beyazlıların göndermeyi planladığı oyuncular ve yıllık ücretleri şu şekilde:

-Mustafa Pektemek: 1.7 milyon euro

-Veli Kavlak: 1.5 milyon euro

-Denys Boyko: 1 milyon euro

-Aras Özbiliz: 1 milyon euro

-Pedro Franco: 700 bin euro

-Milosevic: 500 bin euro

-Andreas Beck - 1 milyon Euro

-Mitrovic - 1.2 milyon Euro