Spor |

Beşiktaş'ın yeni planı: Zlatan İbrahimoviç

Manchester United ile sözleşmesi uzatılmayan Zlatan İbrahimoviç'in bonservisi elinde bulunuyor. Beşiktaş yıldız golcüyü transfer etmek istiyor.

2 sezondur üst üste ligi şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş forvet arayışlarını sürdürüyor. Aboubakar'ın kiralık sözleşmesinin sona ermesinden sonra Porto ile görüşmeler yapıldı. Portekiz ekibinin yüksek bonservis bedeli istemesinin ardından Aboubakar transferi askıya alındı.

Beşiktaş Aboubkar transferinin sonuçsuz kalmasının ardından forvet arayışlarına başladı. Birkaç isimle görüşen yönetim elle tutulur bir sonuç alamamasının ardından gözünü bonservisi elinde bulunan Zlatan İbrahimoviç'e çevirdi.

zlatan-ibrahimovic

HEDEF İBRAHİMOVİÇ

Aboubakar'dan yüksek bonservis bedeli nedeniyle vazgeçilmesi ve aranılan forvetin bulunamaması sonrası Şenol Güneş b planını devreye sokmaya hazırlanıyor. Plan çerçevesinde İbrahimoviç'i transfer etmeyi planlayan Beşiktaş ilk yarıyı Başakşehir'den dönen Mustafa Pektemek ve Cenk Tosun'la tamamlayacak.

Sakatlığı süren İbrahimoviç, kulüp doktorlarının kontrolünden geçmesinin ardından gelecek sezonun ikinci yarısına yetişmesi halinde transfer edilerek siyah beyazlı formayı giyecek.