Gündem

Beşiktaş Belediyesi'ne operasyon! Binada arama yapılıyor...

Mali Şube ve Siber polisleri Beşiktaş Belediyesi'ne bu sabah operasyon başlattı. Ekipler belediye başkan yardımcılarının odalarında arama yapıyor.

Beşiktaş Belediyesi'nde bu sabah operasyon başlatıldı. Mali şube ve Siber Suçlarla Mücadele şubesi ekiplerinin ortak düzenlediği operasyonda belediye binasına 10 araçla gelen ekipler, belediye başkan yardımcılarının odalarında arama yapıyor.

Ekipler belediyedeki dijital verileri inceliyor.

HAZİNEDAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı.

KIZ KARDEŞİ DE GÖREVDEN ALINMIŞTI

Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.

Yorumlar
Günün Videosu
İstanbul'da toplu taşıma araçlarında yoğunluk tepki çekince İBB daha az kapasite ile yolcu taşıma kararı aldı. Ancak bu süreçte sefer sayıları artırılmayınca mağdur yine vatandaş oldu. Esenyurt'ta uzun süre otobüse binemeyen insanlar, çareyi kendilerini otobüsün önüne atmakta buldu.