Spor |

Beşiktaş Başkanı Çebi'den Ljajic'e sert sözler: Sana 400 bin euro teklif ediyorlar. Önce bir utan!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2021 Yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda transferde zorluk çıkaran Adem Ljajic için çok sert ifadelerde bulundu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2021 Yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Çebi, eski yönetime ve özellikle Adem Ljajic'e karşı sert ifadeler kullandı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde:

Kolumuz kırıldı, acıya sızıya rağmen yine Beşiktaş'a hizmet ettik. Sağlığımı, sıhhatimi ve hayatımı Beşiktaş için ortaya koydum, koymaya da devam edeceğim. Son 10 yıllık raporu genel kurulda paylaşacağız. Genel kurul ne isterse yapılır. Beşiktaş için gerekirse hapis yatarım. Ben bütün Beşiktaş taraftarlarına en geç 2 gün içinde cevap veriyorum çünkü bu benim vazifem. Beni ister sevsinler, ister sevmesinler.

"ALTINIZ OYULMADI EFENDİ, KENDİNİZ GİTTİNİZ"

Tüzük yeni baştan yapacak. Bir kere yapalım, temiz yapalım istiyoruz. Biz 2 yıldır eski yönetim hakkında konuşmuyoruz. Yine birileri çıktı konuşuyor. Neden çıktılar bilmiyorum. Geçmiş yönetimlerden dolayı gönderemediğimiz oyuncular var. İsim vermek istemiyorum, bize maliyeti bonservisiyle birlikte 20 milyon Euro ediyor. Beşiktaş için cebimden 110 milyon koydum, ailemin geleceğinden de 675 milyon TL feragat ederek kulübü 1.5 sene ayakta tutmaya çalıştım. Altınız oyulmadı efendi, kendiniz gittiniz.

"SANA 400 BİN EURO TEKLİF EDİYORLAR. ÖNCE BİR UTAN"

Bütçeniz 65 milyon Euro, limitiniz 30 milyon Euro. Hala gönderemediğimiz futbolcularımız var. Adamın maliyeti 20 milyon Euro olmuş, 'Gideceğim.' diyor, son gün gitmiyor. Sen buradan 4 milyon Euro maaş alırken sana birisi 400 bin Euro veriyor. Önce bir utan.

UILENBERG'İN KONUŞMASINDA ART NİYET ARIYORUM"

Geçenlerde Uilenberg isimli bir danışman, Sergen Yalçın'ın el hareketleriyle mesaj vermeye çalışmış. Gitsin Almanya'da konuşsun bakayım böyle isim vererek. MHK'yi göreve çağırıyorum. Beşiktaş'ın hocasını gündeme getirerek eleştiri yapamazsın. Art niyet arıyorum.

"DEMİRÖREN KULÜBE BAĞIŞ YAPACAK"

Yıldırım Demirören ile hesap görüyoruz. Beşiktaş'a verdiği zararların daha fazlasını bağış yapacak. Sağ olsun, en azından bunu yaptı."

"KULÜBÜN VAZİYETİNİ GÖRENLER VINLADILAR"

Kulüpte maaşlar düzenli ödenmeye başlamış, birileri diyor ki siz ne yaptınız nasıl becerdiniz bu paralar ödenir olur diye birileri akılları sıra dalga geçiyorlar. 110 Milyon TL cebimden koydum, 650 Milyon TL de ailemin geleceğini ortaya koydum! Bunların hepsini Beşiktaş için yaptım. Kimse sizin altınızı oymadı, siz durumu gördünüz ve tüydünüz! Biz kimsenin altını oymadık. Kulübün vaziyetini görenler vınladılar.

"YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Biz yine şampiyon olacağız. O gün söylediğimde de kimse inanmadı. Bu seneki kadroyu farklı yaptık. Ben kaybetsem, burada duramazdım. Eski yönetim hiç durmadı, hep saldırıyor. Bu kulüpte, bu tür bir şey hiçbir yönetime yapılmadı. Beşiktaş'ta artık Amatör şubeler genel kulüp bütçesinden beslenmeyecek. Ancak o şubeleri biz kendimiz, sponsorlarla birlikte ayakta tutacağız. Bizi çok mutlu eden bir şey daha var. Beşiktaş Koleji'ne gösterilen rağbet bizi çok mutlu ediyor. Okulumuz inşallah belki tarihsel olarak yetişemese de Kabataş Lisesi gibi nitelikli bir güçlü okul haline gelecek. Burası herkese açık, gelsin burada konuşsunlar. Trollere verecekleri parayı Beşiktaş'a versinler.

"ABDULLAH AVCI BENİMLE KONUŞMADI"

5 yıllık kontratlar var. Bu kontratları biz yapmadık. Borç artışını azaltmak ve kontrol etmek bizim birinci vazifemiz. Bunlar bitene kadar işimiz sıkıntılı ama bunları omuz omuza beraber aşacağız. Biz geldiğimizde Abdullah Avcı ile takımı 5-6 maç yukarı çektik. Sıkıntı maddiydi, biz o sıkıntıyı aştık ama sonrasında takım kötü gitmeye başladı. Hocaya sorunun ne olduğunu sordum. Hoca bana 'Burada eskiler var, burayı karıştırıyorlar dedi." Kusura bakma Abdullah Hoca, ben bunları söylemek zorundayım çünkü benimle oturup uzlaşmadınız.

Hoca, ‘Benim enerjim bitti.' dedi. O zaman ayrılalım hocam dedim. ‘Siz gönderin beni.' dedi. Peki. 'Türkiye'nin en büyük hocalarından birisiyim. Kontratımda iş bulana kadar yazıyor. Sonrasında zaten ben bunları almayacağım. Abdullah Avcı'yı defalarca aramama rağmen beni avukatına yönlendirdi. Ben kulüp başkanıyım ya. Sen benimle niye konuşmuyorsun?