Spor

Beşiktaş, Ahmet Çakar'ı mahkemeye veriyor

Beşiktaş kulübü eski hakem Ahmet Çakar'ı mahkemeye veriyor... Alanyaspor maçı sırasında şike imasında bulunan ünlü yorumcuyu sert bir dille uyaran Siyah-Beyazlılar, "Meslek ahlakını yok sayarcasına yapılmış bu açıklamaların reyting uğruna yapıldığını düşünmek istiyoruz" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Beşiktaş yönetimi, Süper Lig'in 33. haftasında 3-0 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor maçı sırasında "şike" imasında bulunan Ahmet Çakar'ı sert bir dille uyardı. Eski hakem, "Beşiktaş- Alanyaspor maçında futbolun doğal akışına uymayan tuhaf şeyler oluyor" demişti.

Siyah-Beyazlı kulüpten yapılan açıklama şöyle: "Faal hakemlik dönemindeki tercihleri taraftarlarımızca bestelere konu olmuş, hakemliği bıraktıktan sonra da birçok skandal ile gündeme gelmiş olan Ahmet Çakar isimli şahıs, Futbol Takımımızın Süper Lig’in 33. haftasında Aytemiz Alanyaspor’u 3-0 yendiği maçın ardından sosyal medya hesabı ile köşe yazısında, takımımızın haklı ve tertemiz galibiyetine çirkin imalarla gölge düşürmeye çalışmıştır. Meslek ahlakını yok sayarcasına yapılmış bu açıklamaların “reyting” uğruna yapıldığını düşünmek istiyoruz. İlgili şahıs hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır"