Berkin Elvan davasında karar: Sanık polis 16 yıl 8 ay hapis cezası aldı

Gezi Parkı olayları sırasında yaşamını yitiren Berkin Elvan ile ilgili davada karar çıktı. Sanık polis 'olası kastla adam öldürmek' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, başka bir ilde bulunan tutuksuz sanık F. D. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Berkin Elvan'ın ailesinden müdahiller anne Gülsüm Elvan, baba Sami Elvan ve kardeşleri Gamze ile Özge Elvan'ın yanı sıra taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu. Bazı CHP, HDP ve TİP milletvekilleriyle çok sayıda izleyici de duruşmayı takip etti.

Berkin Elvan davasında karar: Sanık polis 16 yıl 8 ay hapis cezası aldı

16 YIL 8 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, müdahiller, sanık ve taraf avukatlarının, esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanlarının alınmasının ardından kararını açıkladı.

Heyet, sanık F.D.'yi "olası kasıtla kasten öldürme" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı da getirildi. (AA)

Berkin Elvan davasında karar: Sanık polis 16 yıl 8 ay hapis cezası aldı ile ilgili etiketler polis dava Gezi parkı berkin elvan