Ekonomi |

Benzin ve motorine torba yasadan 5 liralık indirim! İşte 30 Nisan benzin, motorin, LPG fiyatı!

Brent petrolün hafta sonunda varil fiyatının 106 dolara çıkması araç sahiplerini korkuturken üst üste gelen zamlara tepki gösteren 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç tarafından Meclis’e akaryakıt fiyatlarındaki ÖTV ve KDV’nin kaldırılması için bir önerge sunuldu. Bu önergenin torba yasaya girmesi durumunda ortalama 5 lira kadar ucuzlayacak. İşte, 30 Nisan benzin, motorin, LPG güncel fiyatı…

Brent petrol varil fiyatı 113 dolara kadar yükseldi. Araç sahipleri benzin ve motorinde yeni bir indirim beklerken 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç zamlara karşı sessiz kalmadı. Meclis’e sunulmaya hazırlanan akaryakıt fiyatlarındaki KDV ve ÖTV değişikliğinin geçerli olması durumunda benzin ve motorine yaklaşık 5 liralık bir indirim gelebilecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki zamların ardından 20 TL sınırını aşan benzin ve motorin, araç sahiplerini oldukça zor durumda bıraktı. İstanbul ile Ankara başta olmak üzere toplu ulaşım ile birlikte otobüs fiyatlarına da zam geldi.

Bu süreç içerisinde yaşanan dalgalanmayla beraber motorin ve benzinin litresi 20 lirayı yaşarken LPG’nin pompa fiyatı da 12 liraya kadar yaklaştı.

Yaşanan bu gelişmelerle birlikte mağdur durumda kalan araç sahipleri bir an önce zamların geri çekilmesi yönünde görüş belirtirken Ağrı Milletvekili Abdullah Koç tarafından Meclis’e sunulan KDV ve ÖTV kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi komisyona gönderildi.

Akaryakıt fiyatlarında KDV ve ÖTV indirimi olması durumunda benzin ve motorin fiyatlarına ortalama olarak 5 liralık bir indirim yapılacağı iddia edildi.

İstanbul Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 30 Nisan

Benzin: 19.01 TL
Motorin (Mazot): 22.04 TL
LPG (Otogaz): 11.75 TL

Ankara Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 30 Nisan

Benzin: 19.01 TL
Motorin (Mazot): 22.12 TL
LPG (Otogaz): 11.97 TL

İzmir Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 30 Nisan

Benzin: 19.12 TL
Motorin (Mazot): 22.13 TL
LPG (Otogaz): 11.69 TL