Spor |

Galatasaray'da Younes Belhanda ile yollar ayrıldı

Younes Belhanda ile yollar ayrıldı! Galatasaray, Faslı futbolcunun sözleşmesini tek taraflı feshetti. Belhanda'nın Sivasspor maçı sonrası stat zemini için yaptığı "Dünyanın en iyi bahçıvanları tutulsun, bu sorun çözülsün" şeklindeki yorum yönetim tarafından bir yaptırıma dönüştürüldü.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray, Younes Belhanda'nın sözleşmesini "tek taraflı ve haklı sebeple" feshettiğini açıkladı. 2-2 berabere biten Sivasspor maçının ardından beIN Sports'a yaptığı açıklamada  "Florya'daki antrenman sahamız bile buradan çok daha iyi. Dünyanın en iyi bahçıvanları tutulsun, bu sorun çözülsün" diyen Faslı yıldızın bu sözleri "kulüp imajına ve yönetimin saygınlığına zarar veren açıklamalar" olarak değerlendirildi ve düğmeye basıldı.

Belhanda'nın profesyonel futbolcu sözleşmesinin FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 14. maddesi uyarınca 10 Mart'tan itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedildiği belirtildi.

Sezon başında maaşına indirim yapmayı kabul etmediği için Mustafa Cengiz yönetimiyle gerilim yaşayan Galatasaray'ın "10 numarası" sezon sonunda boşa çıkacaktı. Sözleşmesinin bitime 6 ay kala yeni sözleşme görüşmelerine hazırlanan 30 yaşındaki futbolcu bu kararlar şoke oldu. Şampiyonluk mücadelesi veren takımın "10 numara"sının bu şekilde gönderilmesi üzerine teknik direktör Fatih Terim'in ne diyeceği merak ediliyor.

2017 yazında Dinamo Kiev'den 10 milyon euro bonservis ödenerek alınan Belhanda geçen sezon 3.3 milyon euro yıllık ücretle oynamıştı.