Yaşam

Belçika'daki vahşetin detayları ortaya çıktı! Türk işçinin başına demirli botlarla vurup kafatasını kırdılar

Belçika’nın Aalst şehrinde Türk Yunus Çalık ve Mehmet Dumanlı adlı iki işçi evlerine giderken, uyuşturucu ve alkol almış 11 Romanya ve Polonyalı kişiler tarafından saldırıya uğradı. Duman saldırganların elinden kaçarken, Çalık dakikalarca feci şekilde dövüldü. Uçlarında demir bulunan botlarla kafatası tamamen kırılan Çalık, yoğun bakımda yaşamını yitirdi. Aalst Belediye polisinin, zanlıları ifadesini aldıktan sonra serbest bırakması, Belçika'da bulunan Türkler arasında büyük infial yarattı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Avrupa'da hızla artan uyuşturucu ve alkol bağımlılığının toplumun her kesiminde çeşitli olayların yaşanmasına neden olduğu belirtildi. Özellikle eski doğu bloğu ülke vatandaşlarının, sokaklarda kalabalık bir şekilde toplanarak, yoldan geçenlere saldırmaları Belçika'da uzun süredir gündemi meşgul ediyordu.


İKİ TÜRK İŞÇİSİ HİÇBİR NEDEN OLMADAN SALDIRIYA UĞRADI!

Bu saldırıların sonuncusu, yine Belçika’nın Aalst şehrinde geçtiğimiz cuma gecesi yaşandığı anlaşıldı. SuperHaber'in elde ettiği bilgilere göre, 'Son yılların en korkunç cinayeti!' olarak konuşulan vahşice saldırı olayı şöyle meydana geldi:

İki çocuk babası Türk işçisi Yunus Çalık ve arkadaşı Mehmet Dumanlı, iş çıkışı bir kafede çay içtikten sonra evlerine gitmek için yürümeye başladılar. İki Türk işçi bir sokaktan geçerken, uyuşturucu ve alkol aldıkları bilinen 6 Romanya, Polonyalı ve Rus oldukları tahmin edilen kişiler tarafından, önleri kesilerek laf atıldı. Yabancı grubun hiçbir neden yokken, iki Türk işçiye laf atması sonucu, önce sözlü çıkan tartışma büyüdü. Laf attıkları kişilerin Türk olduğunu öğrenen 6 saldırgan, paniğe kapılarak olayın yaşandığı Zoutstraat sokağına yakın bir kafede oturan, diğer arkadaşlarını da çağırarak saldırıya geçti ve ikiliye vurmaya başladı.

YUNUS ÇALIK'I 11 KİŞİ DAKİKALARCA DÖVEREK AĞIR YARALADI!

Romanya, Polonyalı ve Rus 11 sokak serserisi tarafından saldırıya uğrayan iki Türk işçiden Mehmet Duman bir fırsatını bularak kaçarak kurtulurken, Yunus Çalık ise dakikalarca feci şekilde dövüldü. Uçlarında demir bulunan botlarla kafatası tamamen kırılan Yunus Çalık, ağır yaralı olarak sokakta bırakıldı.

Talihsiz Türk işçi Yunus Çalık, olayı görenlerin polisi araması sonucu çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çalık burada yoğun bakıma alındı. Durumu çok ağır olan Yunus Çalık, Cumartesi günü Aalst’taki hastaneden ambulans ile Brüksel Jette hastanesindeki başka bir yoğun bakım servisine nakledildi. Ancak beyin ve iç organ kanaması geçirdiği anlaşılan Yunus Çalık dün yaşamını yitirdi.


İKİ ÇOCUK BABASI İŞÇİ KENDİ HALİNDE VE ÇALIŞKAN BİRİYDİ

Çevresinde efendi, çalışkan ve kendi halinde biri olarak tanınan, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bağlı Elhan köyü nüfusuna kayıtlı, 1985 Belçika doğumlu 36 yaşındaki Yunus Çalık'ın ölümü, Türkler arasında büyük üzüntü yarattı. Aalst şehrinde yaşayan 2 çocuk babası Çalık'ın, sürekli gece çalıştığı ve otobanlardaki tünellerde temizleme yaptığı öğrenildi.

POLİSİN, ZANLILARIN İFADESİNİ ALIP BIRAKMASI TEPKİYE NEDEN OLDU!

Öte yandan, Belçika polisinin, olayın yaşandığı bölgede sokak kameralarını incelediği ve soruşturmanın devam ettiği açıklandı. Ancak şu ana kadar Romanya, Polonya ve Rus asıllı olduğundan şüphelenilen zanlıların yakalanamadığı öğrenildi.

Polisin, Çalık ailesine de konu hakkında bilgi vermekten kaçındığı ve "Hukuki yollardan hakkınızı arayın" telkininde bulunduğu belirtildi. Yine Aalst Belediye polisinin, olay sonrası, zanlıların ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktığı iddiaları da Belçika'da bulunan Türkler arasında büyük infial yarattı. Türkler'in tepkileri üzerine, olayla ilgili incelemenin, büyük ölçüde tamamlandığı bildirilirken, soruşturmasının devam ettiği bilgisi verildi.

TÜRKLER PROTESTO İÇİN SOKAĞA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

Avrupa'nın merkezi sayılan Belçika'da yaşanan korkunç saldırı sonrası ülkede yaşayan Türkler'den büyük tepkiler geldiği kaydedildi. Belçika makamlarına vahşi saldırı ve cinayet olayına karşı duyarsız oldukları için öfkelenen Türklerin, ülkede geniş katılımlı bir protesto eylemine hazırlık yaptıkları bilgisine ulaşıldı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın da yaşanan bu gelişmeler üzerine, Belçika yetkilileri ile iletişime geçerek bilgi aldıkları söylendi.