Yaşam

Belarus asıllı avukat aylarca tacize uğradı! Tehdit dolu Whatsapp mesajları ortaya çıktı...

İzmir'de yaşayan 36 yaşındaki Belarus asıllı avukat Maryia Konak, Adana'da yaşayan ve daha önce yüzünü bile görmediği Mustafa U.'nun 6 aydır tacizlerine mağruz kalması üzerine suç duyurusunda bulundu. "Başsavcı benim ablamın çok yakın arkadaşı" diyerek de tehditler savuran zanlının Konak'a attığı taciz dolu mesajlar ortaya çıktı.

Belarus asıllı avukat Maryia Konak hayatında hiç görmediği Adana'da yaşayan Mustafa U.'nun aylardır telefon mesajlarıyla tacize uğruyor. 6 aydır devam eden bu taciz ve hakaretler üzerine Konak, savcılığa 3 kez şikayette bulundu.

ŞÜPHELİ MUSTAFA U. İNKAR ETTİ

A Haber'de yer alan habere göre, Konak son olarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği şikayet dilekçesinde, "11-12 Ekim 2020'de şüpheli gece saatlerinde telefonuma hakaret ve tehdit içerikli mesajlar attı. O dönemde şikâyetçi oldum. Şüpheli savcılığa gidip işlediği suçları inkar ederek ifade verdi. 14 Nisan 2021'de sabah 04.14'te bu kez başka bir numaradan tekrar yazmaya başladı" dedi.

Şüpheli Mustafa U.'nun 19 Nisan'da gönderdiği mesajında da şikayeti alan savcı T.Y.'nin ablasının arkadaşı olduğunu ve dosya ile özel olarak ilgilendiği iddiasında bulundu.

SAVCI, ABLAMIN KANKASI

Mustafa U. mesajında, "Savcı ablamız sağolsun. Karşısına aldı. Kola, çay ısmarladı. Ablamın en yakın arkadaşı vallahi billahi. Dosyamız ile özel olarak ilgileneceğini söyledi. Ablamın kankası savcı T., 'İstediği kadar avukat olsun. Ben onu hizaya getiririm' diyor" diye yazdığı anlaşıldı.

9 GÜNDE 115 KERE ARADI

Şüpheli Mustafa U.'nun kendisini 14-23 Nisan arasında 9 gün boyunca 115 kere arayarak taciz ettiğini anlatan Maryia Konak, "Ben İzmir Barosu'na kayıtlı saygılı ve Türk milletine hizmet eden bir avukatım.Bu tarz ırkçı, hakaret, tehdit ve psikolojik şiddete giren yazışma ve söylemler oldukça onur kırıcı. 9 günde beni 115 kere arayarak tahrik ediyor. Bu süreçte yaşadığım psikolojik şiddet aile hayatıma da yansıdı." dedi.

"NUMARANI UYGUNSUZ SİTELERDE PAYLAŞIRIM" TEHDİDİ

Zanlının gece gündüz farklı numaralardan kendisini taciz ettiğini belirten avukat Konak, "Engelliyorum başka bir hattan arıyor. Numaramı uygunsuz sitelerde paylaşacağı şeklinde tehditte bulundu. Avukat olduğum için tanımadığım numaraları da cevaplamam gerekiyor. Bu şahıs yüzünden işimi yapamaz hale geldim. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir kez daha suç duyurusunda bulundum. Umarım bu şikayetin ardından taciz mesajları ve aramaları kesilir" ifadelerini kullandı.

İşte Belarus asıllı avukat Maryia Konak'a atılan taciz mesajları...

 

 

Günün Videosu
Adıyaman'da kimliği henüz belirlenemeyen 16-17 yaşındaki kız çocuklarından oluşan grup, 13 yaşındaki kız çocuğunu saçlarından tutup sokak ortasında sürükleyerek tekme tokat dövdü. O korkunç anları cep telefonu kamerasına da kaydeden kız çocukları, sosyal medya hesaplarından paylaştı.