Dünya

Bebekleri seks kölesi olarak kullanan çete çökertildi!

Asya ülkesi Filipinler'de yaşları 2 ile 17 arasında değişen çocukları seks kölesi olarak kullanan şebeke çökertildi. Şebeke lideri olduğu belirtilen üç kadın ve Avustralyalı adam tutuklandı. Polisin istismara uğrayan bir bebeği kucağında taşıyarak kurtardığı anlar kameralara yansıdı.

Asya ülkesi Filipinler'in Camarines Sur kentinde en küçüğü bir bebek olmak üzere altı kız ve sekiz çocuğun istismara maruz kaldığı belirtilen çete çökertildi.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASI ALTINDA

Cinsel istismara uğrayan çocuklar devlet korumasına alındı. Polisin çete üzerinde yaptığı araştırmada bir bilgisayarda çocuk istismarı materyalleri, seks oyuncakları, çocuklarla internet üzerinde yapılan görüşmeleri ve para makbbuzlarını buldu.

"SON TACİZCİYİ TUTUKLAYANA KADAR DURMAYACAK"

Filipinler Ulusal Polis Kadın ve Çocuk Koruma Merkezi Şefi Alessandro Abella, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarının 'sınırsız suçlar olduğunu söyleyerek, "Çocukları online cinsel istismardan kurtarma ve koruma arayışımız, bu iğrenç suçu işleyen son kaçakçıyı ve tacizciyi tutuklayana kadar durmayacaktır."

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
ABD'de yeni bir 11 Eylül saldırısı görüntülerini andıran korkunç olayın yankıları sürerken 12 katlı binanın bir anda yıkılış anı kameralara anbean kaydedildi. Dün sabah Florida eyaletinin Miami şehrinde meydana gelen faciada 99 kişiyi arama çalışmaları devam ederken enkaz altından kurtarılmayı bekleyen apartman sakinlerinin acılı bekleyişi de yürekleri burktu.