Gündem

'Bebeğe yanlışlıkla korona aşısı yapıldı' iddiası sonrası sorumlu kişiler hakkında soruşturma başlatıldı!

İzmir'deki bir sağlık ocağında bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısının yapıldığı iddiası sonrası Başsavcılık harekete geçti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı sorumlu kişiler hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet verme suçundan soruşturma başlattı.

İzmir'de bir bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldı iddiasının ortaya atılmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından bebeğe yanlış aşı iddiası ile ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Pandemi mücadelesinin bu hassas döneminde herkesten sorumlu davranmasını beklemek hakkımızdır. Gereği yapılmaktadır." denildi.

AİLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Öte yandan yaklaşık 3 ay önce bebeklerine Hepatit-B aşısı yerine Covid-19 aşısı yapıldığını ileri süren ailenin suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ailenin avukatından da uyarı geldi. Ailenin avukatı,  "Bu durumun aşı karşıtlığı propagandası olarak kullanılmasını da bazı kişi ve kurumlarca yalanlanmasını da kabul etmemektedirler." dedi. 

SORUMLU KİŞİLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sağlık Ocağında bir bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısının yapıldığı iddiasıyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı sorumlu kişiler hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet verme suçundan soruşturma başlattı.