Gündem

Bayrampaşa'da araç suya gömüldü: Alt geçitte iki kişi mahsur kaldı

İstanbul'da özellikle Avrupa yakasında kuvvetli sağanak yağış etkili oldu. Bayrampaşa'da alt geçitte bir araç suya gömüldü. Aracın içindeki iki kişi mahsur kaldı. İki kişi, ekiplerin çalışmaları sonrasında sağ salim kurtarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından İstanbul'da kuvvetli yağmur başladı. Yağmur özellikle Avrupa yakasında etkili oluyor.

Esenyurt, Fatih, Kağıthane ve Beykoz başta olmak üzere birçok ilçede aniden etkili olan yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlaryaşadı.

Bayrampaşa'da alt geçitte bir araç suya gömülürken, iki kişi araçta mahsur kaldı. Mahsur kalan iki  kişi, ekiplerin çalışmaları sonrasında kurtarıldı.

EKİPLER MÜDAHALE EDİYOR

İstanbul'da bazı köprülerin altında araçların geçemediği ve trafik yoğunluğu oluştu. Sağanak yağış nedeniyle araçlar geri geri çıkmak durumunda kaldı. Sağanağın etkili olduğu bölgelerde belediye ekipleri rögar kapaklarını açarak sel baskınına karşı çalışma başlattı.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

15.06.2021 Salı günü öğle saatlerinden itibaren başta Avrupa Yakası olmak üzere İstanbul ve Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) çevrelerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, 16.06.2021 Çarşamba günü sabah saatlerine kadar aralıklarla yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir. Yerel kuvvetli yağışların meydan getirebileceği su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL VALİLİĞİ DE UYARMIŞTI

İstanbul Valiliği, "İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin raporuna göre; İstanbul’da sağanak yağışların, bugün öğle saatlerinden yarın (16 Haziran) sabah saatlerine kadar aralıklarla yerel kuvvetli olması bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısında bulunmuştu.

 

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...