Popüler Haberler

Bayramda Aile Sağlık Merkezi açık mı? 11-12-13 Mayıs aile hekimleri çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı haftasında Aile Sağlık Merkezi açık mı sorusuna yanıt Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Vatandaşlarda arife ve bayram günlerinde aile hekimlerinin çalışıp çalışmadığını merak etti. Bayramda aile hekimleri çalışıyor mu?

Bayram haftasına girdiğimiz şu günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından Aile Sağlık Merkezleri konusunda yeni bir açıklama geldi. Aile hekimlerinden gelen talep doğrultusunda Ramazan Bayramı döneminde alınan son dakika kararı kamuoyu ile paylaşıldı.

BAYRAMDA AİLE SAĞLIK MERKEZİ AÇIK MI?

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezlerinin açık veya kapalı olması aile hekimliklerinin inisiyatifine bırakıldı. Kapalı olacak noktalar için aile hekimleri kendi planlamalarını kendileri gerçekleştirecek.

Aile Sağlığı Merkezlerinden aşı randevusu alanlar randevularını bayram sonrası erteleyebilecek. İsteyenler için de randevular hastanelere yönlendirilecek.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs Salı günleri tam gün, 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün idari izinli" sayıldıkları belirtildi.

Yorumlar