Gündem

Bayram ikramiyesi için tarih belli oldu!

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SGK emeklileri, Ramazan Bayramı öncesinde olduğu gibi Kurban Bayramı öncesinde de 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. İşte, emekli bayram ikramiyesi ile ilgili beklenen tarih...

Emeklilerin heyecanla beklediği tarih nihayet belli oludu. Ramazan Bayramı öncesi 1000 TL emekli ikramiyesi alan Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SGK emeklileri, Kurban Bayramı öncesinde de 1000 TL ikramiye alacaklar. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte emekliler Kurban Bayramı ikramiyesinin verileceği tarihi iple çekmeye başladı. Öte yandan emeklilere Kurban Bayramı öncesi 1000 TL bayram ikramiyesinin verileceği tarih belli oldu. İşte, detaylar...

İŞTE, EMEKLİ İKRAMİYESİNİN ÖDENECEĞİ TARİH

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos'ta ödeneceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti.

"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."

ONLARA TEK BİR İKRAMİYE VERİLECEK

Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:

"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."

Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.

Günün Videosu
Muğla'nın Marmaris Armutalan mahallesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Yangın bölgesinde 1 kişi yaşamını yitirdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangının üç farklı noktada başladığını belirterek, "Sabotaj ihtimali oldukça kuvvetli" dedi.