Gündem |

Bayram gecesi hırsız dehşeti

Bayram gecesi komşusunun ‘hırsız var’ çığlığına uyanan genç, peşlerine düştüğü hırsızların silahından çıkan kurşunla öldü

Bayrampaşa'da komşusunun 'hırsız var' çığlığına uyanarak dışarı çıkan Hakan Balata hırsızların silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetti.

Olay, önceki gece Yıldırım Mahallesi'nde meydana geldi. Hırsızlar, soymak için girdikleri evin sahibinin tıkırtıya uyanması üzerine kaçmaya çalıştı. Hırsızların peşinden koşan ev sahibi 'hırsız var' diye bağırarak yardım istedi. Yaşanan bağrışmalar ve gürültü üzerine vatandaşlar soluğu sokakta aldı. Bunlardan biri de Hakan Balata (22) idi. 2 ya da 3 kişi oldukları belirtilen hırsızlardan biri silahını çıkararak peşlerinden gelen mahalleliye ateş açtı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralanan Balata hemen en yakın hastaneye götürüldü. Oradan da Bezmialem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ramazan Bayramı kana bulanan mahalle sakinleri korku dolu anlar yaşadı. Olayın ardından polis, zanlıların tespiti için tüm güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.