Baykal: Kazayla seçimi kazanırsa kapitülasyonları da ilan eder

CHP’den istifa ederek gündem olan Aslı Baykal üst üste yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti. Aslı Baykal bu kez de Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD’li Jeremy Rifkin'i danışmanı olarak atmasına tepki gösterdi.   

“En çok ben yerli ve milliyim” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’li baş danışmanı ifşalanınca gündemden düşmüyor.  Son olarak Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal sosyal medya hesabından "Kılıçdaroğlu seçime ABD’li danışman Jeremy Rifkin ile gidiyor. Kazayla kazanırsa, seçimden sonra kapitülasyonları da ilan eder." dedi.

"SEÇİMDEN SONRA KAPİTÜLASYONLARI DA İLAN EDER"

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Baykal, şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu seçime Abd’li danışman Jeremy Rifkin ile gidiyor. Kazayla kazanırsa, seçimden sonra kapitülasyonları da ilan eder."

JEREMY RIFKIN KİMDİR?

ABD’li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı, aktivist, danışman Rifkin 1995’ten bu yana Wharton School’da ders veriyor. Rifkin, Üçüncü Endüstriyel Devrim konseptinin fikir babası olarak kabul ediliyor. Rifkin, Almanya'nın eski Başbakanı Angela Merkel'in danışmanı olarak da görev yaptı.

Bilimsel-teknolojik değişimlerin toplum ve çevre üzerindeki etkileri hakkında 20’den fazla kitap yazan Rifkin’in eserleri arasında The Green New Deal (2019), İşin Sonu (1995), Biyoteknoloji Yüzyılı (1998) gibi çalışmalar yer alıyor.

 

Baykal: Kazayla seçimi kazanırsa kapitülasyonları da ilan eder ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu Aslı Baykal