Gündem

Başsavcılık'tan Barış Pehlivan açıklaması! Darp mı edildi?

Cuma günü tutuklanan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın cezaevinde darp edildiğine ilişkin iddialara Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yanıt geldi. Başsavcılık, Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın cezaevinde darp edildiği iddiasının asılsız olduğunu açıkladı.

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, MİT şehidinin cenaze törenine ilişkin yapılan haber nedeniyle dün 'istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bazı basın yayın organlarında Barış Pehlivan'ın cezaevinde darp edildiği yönündeki iddiaları üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Silivri Cezaevi Savcılığı tarafından inceleme yapıldığı ve kamera görüntülerinin izlendiği aktarılarak iddiaların asılsız olduğu duyuruldu. Pehlivan'ın hiçbir infaz koruma memuru tarafından darp edilmediği ve kötü muameleye uğramadığı da açıklamada ifade edildi.

Öte yandan, Barış Pehlivan'ın cezaevi idaresine ya da savcılığına bu konuda sözlü ya da yazılı herhangi bir müracaatı bulunmadığı da öğrenildi.