Magazin

Başörtüsünden dolayı sözlü tacize uğramıştı! Ünlü sanatçılardan modacı Hülya Aslan’a destek

Modacı Hülya Aslan ve arkadaşları, Alaçatı’da birkaç genç tarafından “Kapalılar ne alaka!” denilerek, küfürlü tacize uğradı. Modacı Aslan, sosyal medya hesabından olayı paylaşınca aralarında Hadise ve Fulden Uras’ın da olduğu bazı ünlülerden destek geldi.

Günaydın’a konuşan modacı Hülya Aslan “Alaçatı’da yaşadığım olayla ilgili paylaşımımın altına binlerce yorum geldi. Aynı şeyi yaşayan binlerce kadına farklı şekillerde travma yaşatılmış. Çünkü tatile gidiyorsunuz; saçma sapan bakışlarla ve tavırlarla karşılaşıyorsunuz. Otelde ‘Siz başörtülüsünüz burada rahat edemezsiniz’ diyorlar. Bu iş zorbalığa dönüşmeye başladı” dedi.


Modacı Hülya Aslan, başörtüsünden dolayı Alaçatı'da yaşadığı çirkin saldırıyı Instagram'da paylaştı. "Otel ve restoranlardaki bakışlar bizi çok rahatsız ediyor, artık bu durum biraz zorbalığa dönmeye başladı" diyen Aslan'a sosyal medyadan destek mesajları yağdı.


Muhafazakâr kesimin tanınmış modacılarından Hülya Aslan tatil için gittiği Alaçatı'da başörtüsünden dolayı taciz edildi. Şarkıcı Hadise ve sanatçı Fulden Uras, bu durumun tüm kadınların sorunu olduğunu ve rahatsız edici bakışlardan muzdarip olduklarını açıkladılar.

''KAPALILAR NE ALAKA''


Aslan, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Alaçatı'dan arabayla geçerken 3-4 genç "Kapalılar ne alaka" diyerek küfretti. Biz buna benzer o kadar çok şey yaşıyoruz ki. Bir otele gittiğimizde kapalı olduğumuz için oranın denizine haşema giydiğimiz için bizi almıyorlar. Artık bu iş biraz zorbalığa dönüşmeye başladı. Instagram'da uzun bir yazı paylaştım. Birleştirici ve naif bir söylemle yazdım. Sanatçılardan da destek gördüm."''BİNLERCE İNSAN DESTEK VERDİ''

Tatil yerlerinde bu zorbalığı daha fazla yaşadıklarını dile getiren Hülya Aslan, şunları söyledi:

"Konuyla ilgili yaptığım paylaşımın altına binlerce bu tarzda yorum yapıldı. İzmir'de, Fethiye'de binlerce hikâye var ve o kadınlara farklı farklı şekillerde travmalar yaşatılmış. Çünkü tatile gidiyorsunuz ve gittiğinizde saçma sapan bakışlarla ve tavırlarla karşılaşıyorsunuz. Dolayısıyla bu da biraz can sıkıcı olmaya başladı. Ben de bunu yüksek sesle dile getirmek istedim. Hem açık hem kapalı binlerce insandan ciddi destek aldım."İşte sosyal medyada Aslan'a gelen destek mesajları:

HADİSE: "Artık yeter! Yeter! Hiç kimse kıyafetimize, başörtümüze, şortumuza, eteğimize, ceketimize karışıp bizi sınıflandıramaz. Biz kadınız. Biz insanız. Biz özgürüz."

FULDEN URAS: "Ne hakla, hangi cüretle insanları böyle ayrıştırabiliyorlar. Bu mekânları açık açık yazın biz de gitmeyelim."