Gündem

Başkan 'Evde kal Çayeli' deyip iftar düzenledi! Kendisini böyle savundu...

Koronavirüs salgını nedeniyle yasaklanan toplu iftar kuralına uymayan Rize'nin Çayeli ilçesi Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, muhtarlarla bir araya geldi. Vatandaşların duruma tepki göstermesi üzerine açıklama yapan Çiftçi, "Fotoğraflar doğru açıdan alınmış olsa belli mesafede oturduğumuz daha net gözükecek." dedi.

Çayeli'nin MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakki Çiftçi ve muhtarların yemek masasında sosyal mesafeye kurallarına uymadan oturduklarını gösteren fotoğraf da belediyenin sosyal medya hesabından "Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Çiftçi, mahalle muhtarları ile iftar sofrasında bir araya geldi. Başkanımız, iftar sonrası mahalle muhtarlarımız ile istişareler ederek fikir alışverişinde bulundu" sözleriyle paylaşıldı.

VATANDAŞLAR CEZA YAZILMASINI İSTEDİ

Sosyal medyada "Evde kal Çayeli" etiketiyle paylaşılan fotoğraflara vatandaşlar tepki gösterdi.

"HİZMETLERİ GÖRÜŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK"

Başkan Çiftçi, yapılan eleştirilere yine belediyeye ait sosyal medya hesabından cevap vererek kendini savundu. Çiftçi, şöyle konuştu:

"Yorgunluk ve açlığın da vermiş olduğu stresle dün akşam muhtarlarımızla önemli bir görüşme yapma durumundaydık. Kamuoyuna vermiş olduğumuz fotoğraf biraz eleştiriye konuldu. Muhtarların talepleri doğrultusunda ilçemizde tek açık olan ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu mekanda muhtarlarımızla Çayeli Belediyesi'nin önümüzdeki günlerde yapacağı hizmetleri görüşmek üzere bir araya geldik."

"FOTOĞRAFLAR DOĞRU AÇIDAN ÇEKİLMEDİ"

"Fotoğraflar doğru açıdan alınmış olsa belli mesafede oturduğumuz daha net gözükecek. Bizi eleştirmek, bizim şevkimizi, çalışma azmimizi kırmak için adeta dün gece bir operasyon yapıldı. Bizi daha anlamlı konularda uyarın linç etmeye çalışmayın. Neticede biz de bu şehrin evladıyız yanılmış olabiliriz."

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.