Gündem

Başkan Ali Erbaş'tan FETÖ mesajı! "FETÖ'nün gizemli ve bulanık din anlayışı ile..."

Diyanet İşleri Başkanlığına atanan Prof. Dr. Ali Erbaş, görevini düzenlenen törenle Başkanlığa vekalet eden Dr. Ekrem Keleş'ten devraldı. Cübbe töreninin ardından bir konuşma yapan Başkan Erbaş, FETÖ'nün İslam dinine verdiği hasara dikkat çekti. "FETÖ'nün genç beyinleri sömürerek, gizemli ve bulanık din anlayışı ile oluşturduğu hasarı onarmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor." dedi...

Diyanet İşleri Başkanlığına atanan Prof. Dr. Ali Erbaş için devir teslim töreni düzenleniyor.

Törende ilk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'na vekalet eden Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından Başkanvekili Keleş, Diyanet İşleri Başkanlığı cübbesini Prof. Dr. Ali Erbaş'a bizzat giymesine eşlik ederek devretti.

ali_erbasI_cuIbbe

Ali Erbaş, cüppe törenin ardından göreve gelişi ile ilgili bir konuşma yaptı...

İŞTE O KONUŞMADAN SATIR BAŞLARI

Her karış toprağı şüheda kanı ile sulanmış vatanımızın dört bir köşesinden, mihrapta kıyama duran imam hatiplerimize, dinimizin manevi huzurunu insanımıza taşıyan müftülerimize, kuran kursu öğrencilerimizden eğitim görevlilerimize, dünyanın dört bir yanındaki maneviyat elçilerine velhasıl bu şerefli görevin ağır sorumluluğunu birlikte taşıyacağımız teşkilatımıza selam ve sevgilerimi sunuyor, hayır dualarını bekliyorum.

MAZLUMLARA EL UZATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkanlığımız yapıcı, kolaylaştırıcı, açık, net ve sarih bir üslup esaslı bir hizmet tarzıyla düşünce ve beyin işgalcilerine karşı tüm vatanadaşlarımızın din güvenliğini sağlamaya devam edecek. Başkanlığımız işgalci ve sömürgeci küresel güçlerin dünyamızı göç ve ızdırap yurduna çevirerek kaosa sürüklediği başta Arakan olmak üzere dünyadaki bütün mazlum halklara devletimizle birlikte nusret elini uzatmaya devam edecektir.

FETÖ İLE MÜCADELE VURGUSU

FETÖ'nün genç beyinleri sömürerek, gizemli ve bulanık din anlayışı ile oluşturduğu hasarı onarmak için şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak için umut olan dua alan örnek teşkilatımızın dağınık zihinleri toplamaya, ümmetin dirilişini sağlamak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor.