Spor |

"Başka Türk takımları da..."

Beşiktaşlı Adem Ljajic, milli takım kampı için gittiği ülkesinde bir televizyon kanalına röportaj verdi. Ljajic, Türkiye'den başka takımlardan da teklif aldığını açıkladı.

Adem Ljajic Torino’dan ayrılarak Beşiktaş’a transfer olma sürecine yönelik olarak şunları anlattı: “Yaz boyu bu konuda pek çok hikaye ortaya çıktı. İtalya’da sekiz buçuk yıl top koşturdum. Benim için güzel bir dönemdi, rahatım yerindeydi ve ayrılığı düşünmüyordum. Elbet memnun olmadığım noktalar da vardı.

Kulüpteki insanlar benim ayrılmak istediğimi söylediler. Ancak gerçek şu ki ne kulüpten ne de İtalya’dan ayrılmayı hiç istemedim. Yalnızca oynamak istiyordum. Son iki yıla baktığımda bunun mümkün olmayabileceğini fark etmemin ardından oturup konuştuk ve ayrılığa karar verdik. Beşiktaş’a gitme fırsatı vardı, ben de bunu mutlulukla kabul ettim”.

‘BAŞKA TÜRK TAKIMLARINDAN TEKLİF ALDIM’

Skorer'de yer alan habere göre; Sırp futbolcu şöyle konuştu: “Uzun yılların ardından yaşadığınız çevreyi değiştirmek kolay değil. Ancak Beşiktaş’a gelmek benim için büyük bir onur. Bana göre Türkiye’deki en büyük kulüp. Türkiye’de başka kulüplerden de teklif aldım. Benim isteğimse sadece Beşiktaş’tı. İstanbul’a ayak bastığımda Türkiye’deki taraftarların fanatikliğini görme fırsatım oldu. Her fırsatta takımlarını ne kadar çok sevdiklerini gösteriyorlar. Çalışma koşulları son derece iyi. Futbolcular da harika”.

“ADAPTE OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Adem Ljajic “Türkiye’ye ve yeni takımıma adapte olmaya çalışıyorum. Hiçbir zaman mazeretler üretmedim, sorumluluğu üzerime aldım. Kulüp ve taraftarlar benden çok şey bekliyorlar, bunun farkındayım. Onların da kalitesiyle Beşiktaş’ta iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE’NİN ADINI ANMADI!

Ülkedeki futbolla ilgili düşüncelerini de açıklayan Ljajic “Lig oldukça dengeli. Bir çok takım şampiyonluk yarışını son haftaya kadar sürdürecek. Sıkı bir mücadele olacak. Başakşehir ve Galatasaray bu rekabette en önemli rakiplerimiz olacak. Ne var ki en iyi takımın biz olduğumuzu düşünüyorum ve her şey bizim neler yapacağımıza bağlı” diye konuştu.

‘DERBİ HAVASI 2 HAFTA SÜRÜYOR’

Altyapısından yetiştiği Partizan Kulübü’yle ilgili açıklamalarda da bulunan Adem Ljajic “Ben çocukluktan beri bir Partizan taraftarıyım. Bu takımın formasını giymek rüyamdı ve bunu gerçekleştirdim. Belgrad derbileri benim için çok önemli. Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki ambiyanstan da çok memnun kaldım. Buradaki derbilerde bir hafta önceden havaya giriliyor, tansiyon yükselmeye başlıyor. Maç oynanıp bitiyor ancak yankıları da bir hafta sürüyor” dedi.