Popüler Haberler |

Başakşehir Şehir Hastanesi özellikleri neler? Kaç metrakare? kaç yataklı?

Başakşehir Şehir Hastanesi özellikleri neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonu sonucu ortaya çıkan şehir hastanelerine bir yenisi daha ekleniyor. İstanbul Başakşehir'de açılan Başakşehir Şehir Hastanesi Sağlık Bakanı Koca'nın sunumuyla açılıyor. Peki Başakşehir Şehir Hastanesi özellikleri neler? Kaç metrekare? Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yatak kapasiteli? Detaylar haberimizde...

Başakşehir Şehir Hastanesi özellikleri neler? Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel işbirliği ile yapılan Başakşehir Şehir Hastanesi, birçok firmanın ortak projesi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonuyla hayata geçen Başakşehir Şehir Hastanesi, bugün açılıyor. Başakşehir Şehir Hastanesi kaç metrekare? Kaç yataklı? Başakşehir Şehir Hastanaesine giden İEET otobüsleri neler?  İşte yanıtı...

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ KAÇ METREKARE?

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açılıyor. Başakşehir Şehir Hastanesi yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip.

Son dakika haberler: Başakşehir Şehir Hastanesi bugün açılıyor İşte özellikleri

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ KAÇ YATAKLI?

Şehir hastanesinde 469 yatak kapasiteli Genel Hastane, 327 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları, 311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji, 521 yatak kapasiteli Çocuk, 359 yatak kapasiteli Kadın Doğum, 367 yatak kapasiteli Onkoloji, 128 yatak kapasiteli Psikiyatri ve 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunuyor.

Başakşehir Şehir Hastanesi özellikleri arasında en dikkat çeken maddelerden biri, sismik izolatörler. Yapıların deprem yüklerini aktarmada günümüzün en etkili teknolojisi olarak kabul gören 2068 adet sismik izolatör teknolojisi ile donatılan hastanede, en şiddetli depremler sırasında ve sonrasında dahi tüm operasyonel faaliyetler aksamadan yerine getirilebilecek.

Ayrıca 300 medikal personeli, 4.050 hizmet personeli ve 810 yönetim personeliyle yaklaşık 10 bin kişiye kalıcı istihdam sağlayacak olan Başakşehir Şehir Hastanesi inşaat sürecinde de 6 bin kişiye istihdam sağladı.

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİNE GİDEN İEET OTOBÜSLERİ?

İlk etabı bugün açılacak olan hastanene çevresindeki yolların büyük bir kısmının tamamlandığı görüldü. Öte yandan hastaneye ulaşım için İETT otobüslerinin de seferle başladığı görüldü. İETT'nin internet sitesinden ise şehir hastanesinden geçen otobüslerin hat bilgileri paylaşıldı.

Sitede paylaşılan seferler ise şöyle; (MK22)-Taşoluk Peronlar/ Fenertepe-Başakşehir Metrokent, (79E) Kayabaşı Kiptaş/Kayaşehir-Eminönü, (79B) Kayaşehir-Bakırköy, (MK22) Taşoluk Peronlar/Fenertepe-Başakşehir Metrokent, (78F) Başakşehir-Fenertepe-Metrokent.