Spor |

Başakşehir, Mehmet Topal ile yollarını ayırdı!

Başakşehir ile sözleşmesi sona eren 35 yaşındaki orta saha oyuncusu Mehmet Topal, kulübüne veda etti. Medipol Başakşehir, sözleşmesi sona eren Mehmet Topal için teşekkür mesajı yayımladı.

Turuncu-lacivertlilerin resmi sitesinden paylaşılan mesajda, “Turuncu-lacivertli formamız altında 2019 yılından bu yana özveriyle görev yapan ve hem sahadaki mücadelesi hem de saha dışındaki liderliğiyle kulübümüze önemli katkılarda bulunan Mehmet Topal'ın sözleşmesi sona ermiştir.

Türkiye'de üç farklı takımla şampiyonluk yaşayan ilk futbolcu olarak adını altın harflerle tarihe yazan; 2000, 2010 ve 2020'li yıllarda da Şampiyonlar Ligi'nde maça çıkan ilk ve tek Türk oyuncu olan Mehmet Topal, kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğunda önemli pay sahibi olduğu Başakşehir ailesi için her zaman özel kalacaktır.

Türk futbolunun örümcek adamına kulübümüze vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

BAŞAKŞEHİR İLE TARİHE GEÇTİ

Süper Lig’de 3 farklı takımla şampiyonluk yaşayan Mehmet Topal, ayrıca 2000’ler, 2010’lar ve 2020’lerde Şampiyonlar Ligi maçına çıkan ilk Türk futbolcu olmuştu.