Ekonomi |

"Stratejik yalanlara" ve "dolara" yeni yasa gerekiyor!

Sabah Gazetesi'nin bugünkü başyazısında "Stratejik yalanlar" ve "dolar" konusunda yeni yasalar çıkarılması önerisi yapıldı. Sabah Başyazarı Barlas konuyla ilgili, "Yeni bir dünya ve yeni yasalar gerekiyor." ifadelerini kullandı...

Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas bugünkü Başyazı'sında iktidara yeni yasalar için çağrıda bulundu.

Afrikalı bir görevlinin Fransızlara yaptığı, "Sizin paranız niye kıymetli de bizim paramız kıymetsiz?" isyanını köşesine taşıyan Barlas, "Türkiye'nin bütün kaderini dolara bağlamanın ne kadar yanlış olduğu da buna benziyor. Yeni bir dünya ve yeni yasalar gerekiyor." ifadelerini kullandı.

İşte Barlas'ın o köşe yazısı;

"Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan "stratejik yalanlar" konusunda uluslararası bir toplantıya mesaj gönderdi.

Bu stratejik yalanlar da toplumların ciddi belası.

Bazen bu yalanlarla milletler birbirlerine düşman ediliyor, bazen de barış içinde yaşayan milletler birdenbire bölünüp kendi aralarında kavgaya başlıyorlar.

Sanırım bu konuda da yeni kanunlar gerekecek.

Aslında yaşadığımız dünya yalanlar üstüne kurulu.

YENİ BİR DÜNYA

Dün bir konferansta dinledim, bir Afrikalı görevli, Fransız topluluğuna hitap ederek "Sizin paranız niye kıymetli de bizim paramız kıymetsiz?" diye soruyordu.

Meğer eski Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, bir konuşmasında, "Afrika'nın zenginlikleri olmasa Fransa yoksul bir üçüncü dünya ülkesi olur" derken ne kadar haklıymış.

İşin gerçeği bu.

Türkiye'nin bütün kaderini dolara bağlamanın ne kadar yanlış olduğu da buna benziyor.

Yeni bir dünya ve yeni yasalar gerekiyor."

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...