Barış Yarkadaş'tan bomba sözler! "Akşener, Mansur Yavaş'a teklif götürdü ama red cevabı aldı"

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, 6'lı masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı için Meral Akşener'in Mansur Yavaş'a teklif götürdüğünü ancak red cevabı aldığını açıkladı.

Millet İttifakı içerisindeki kulis bilgilerini kamuoyuna aktarmaya devam eden CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İmamoğlu iddialarının ardından İyi Parti-Mansur Yavaş temasını ifşa etti.

MANSUR YAVAŞ TEKLİFİ GERİ ÇEVİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık çıkışlarına itibar etmeyen Altılı Masa liderlerinin ismini öne çıkardığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kameralar karşısında "aday değilim" demeyip soru işaretlerini artırıyordu.

Ancak CHP'li Barış Yarkadaş, Altılı Masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı için kendisine yöneltilen "aday ol" teklifini Yavaş'ın geri çevirdiğini öne sürdü.

İddiaya göre İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Mansur Yavaş'a teklif götürdü ancak red cevabı aldı.

 

"KABUL ETMEDİ, ZORLA MI ADAY YAPAYIM!"

Katıldığı televizyon programında söz konusu kulis bilgisini gündeme taşıyan Yarkadaş, şunları söyledi:

"İyi Parti'liler Mansur Yavaş'ın aday yapılması için Meral hanımın daha ısrarcı olmasını söylüyorlar. Bu talepler peş peşe gelince Meral hanım diyor ki; 'Kardeşim teklif ettim kabul etmedi, ne yapayım, zorla mı aday yapayım.'"

 

Barış Yarkadaş'tan bomba sözler! "Akşener, Mansur Yavaş'a teklif götürdü ama red cevabı aldı" ile ilgili etiketler Barış Yarkadaş CHP İYİ Parti Meral Akşener Mansur Yavaş

Sitene Ekle