Gündem

Barış Pınarı bölgesine saldıran teröristlere karşılık verildi: 5 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı "Barış Pınarı bölgesine yönelik havan saldırısı gerçekleştiren PKK/YPG'li teröristlere karşılık verilmesi sonucu, 5 terörist etkisiz hale getirildi." açıklamasını yaptı.

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG'ye karşı mücadele tüm hızıyla sürüyor. Teröristlerin Barış Pınarı bölgesine düzenledikleri saldırıya misliyle tarşılık verildi. Milli Savunma Bakanlığı, düzenlenen operasyonda 5 teröristin ektisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada terör hedeflerinin tam isabetle vurulduğunun altı çizildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Barış Pınarı bölgesine yönelik havan saldırısı gerçekleştiren PKK/YPG’li teröristlere kara ateş destek vasıtalarımız ile karşılık verildi.

Terör hedeflerini tam isabetle vuran Mehmetçik, saldırıyı gerçekleştiren 5 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi."

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.